bugün

1.Allahû Teâlâ Biz Derken, Bizler Neden Ben Deriz?
”Kur’anı kesinlikle biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.” (Hicr s.15,a.9) ayeti, tabi ki Allahû Teâlâ’nın kibriyası sonsuz azametinin ifadesidir. Aynı zamanda Allah’ın meleklerin vasıta olduğu işlerde “Biz” demesi, vasıta olan meleklere de işaret etmesidir. Yerlerin ve göklerin yaratıcısı sonsuz kudret sahibi Allahû Teâl⠓Biz” derken melekleri icraatına şahit gösterirken bizler neden bugün diktiğimiz bir fidanın ağaç olduğunu gördüğümüzde; bu benim ağacım, ben diktim, ben büyüttüm deriz?

2.Ben’den Vazgeçmek
Öncelikle içimizde ki Ben’i bitirelim. Ben yaptım, ben başardım gibi cümlelerin gizli öznesidir Allahû Teâlâ. Bugün sahip olduğumuz tüm özelliklerin, yeteneklerin ve bunların doğrultusunda elde ettiğimiz her başarının kaynağı Allah’dır. Ne yazık ki bunun bilincinde olmayan insanlar; dünya hayatına dalıp Allah’tan uzaklaşıp, makam, mevki, para peşinde enaniyet duygusuna kapılarak; bir Firavun, bir Karun, bir Bel’âm gibi hazin bir sona hazırlar kendini...

3.Tevhid inancı
Biz olabilmek; birlik ve beraberlik gücünden doğar. Bunun da temeli tevhiddir. Yani Allah’ın varlığına, birliğine, tüm yetkin niteliklerin kendisinde toplandığına, eşi ve benzeri bulunmadığına inanmaktadır. Farklı dil, renk, kültür ve ırktan insanların; kaostan uzak evrende bu kusursuz düzen içerisinde bir arada yaşayabilmesinin Allah’ın birliğinden başka bir açıklaması olabilir mi? “Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilahlar bulunsaydı, yer ve gök (yani bunların düzeni) kesinlikle bozulup gider. Arşın Rabbi olan Allah, onların yakıştırdığı sıfatlardan münezzehtir.”(Enbiyâ Suresi 22. ayet) ayetinde de anlaşıldığı gibi beraberliğin temeli birlikten gelmektedir. Birlik inancı doğrultusunda beraberlik oluşur ve tek bir çatı altında toplanarak ancak biz olabilmeyi başarabiliriz.

4.Ümmet Olabilme Bilinci
islam ümmeti olarak bugün gerçekten bir ümmet anlayışına sahip miyiz? Ümmet anlayışı ile hareket edebiliyor muyuz? Bugün siyonist işgalci israil; Gazze’ye düzenlediği saldırılarla katliam yaparken biz müslümanlar savaş filmi seyreder gibi haberleri evlerimizde izlemeyi tercih ettiğimiz sürece ümmet olabilme bilincine varamayız. Birey olarak neler yapabileceğimizi düşünüp, ümmet olarak harekete geçmeliyiz. islam âlemi bir araya gelse, ülkeler politik çıkarlarından vazgeçip Allah inancı ile hareket etse bugün bu olaylar olabilir miydi? Ne vakit kişisel zevklerimizi, çıkarlarımızı bırakıp hareket edersek işte o zaman ümmet olabiliriz, “Biz” olabiliriz. “Hep birlikte Allah’ın ipine (islam’a) sımsıkı yapışın; parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman kişileridiniz de O, gönüllerinizi birleştirmişti ve O’nun nimeti sayesinde kardeş kimseler olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. işte Allah size ayetlerini böyle açıklar ki doğru yolu bulasınız” (Al-i imrân 103. Ayet)
devir akil, bilim devri. istediginiz kadar birlesin bir israil etmezsiniz.

suan kullandigin pc yada gsm, arabalar, hasta oldugunda kullanilan tibbi cihazlar ve ilaclar vs hep kafir dediklerinin urunu sen ne yapiyorsun? laga luga.

filistinden bahsediyorsun filistini destekleyen en onemli devletlerden birini, yine kafir dediklerinle bir olup yikmaya calisiyorsun. bune perhiz what is thiz!?
Islam asla ilime, bilime karşı değildir!

Evet kullandığımız çoğu ürün kafirlerin maalesef. Bu islam'ın değil, bilimle uğraşmayan bazı müslümanların suçudur. Ama bu yolda iyi yerlere gelmiş müslüman kardeşlerimiz de mevcuttur.

Kafirlerin ürettiği ürünlerden olabildiğince kaçmaya çalışırım ama bir yerlerde mecburen kullanıyoruz. Yine de bunları (internet, telefon gibi ürünleri) kullanmak zorunda kalınca sizin gibi kötü yolda değil iyi yolda kullanıyoruz. Kötünün iyisi hiç yoktan. Allah affetsin bizi.
bunlar laga luga ederken dunyada 7 milyonluk israil hedeflerine tam yol ilerliyor.
Siz burada birliğe karşı çıkarak mı israil'i durduruyorsunuz? öğüt verip gerçekte de uygulamaya çalışan bizlere laf atana kadar kendinize de bir bakın.
bence bilime yönelsinler,
ayrıca şuan olan islam ortaçağ hristiyanlığıdır.
Senin verdigin ögütler neymiş nasıl.birlik sağlanacakmış?kim lider olacak felan bunları acıklamadan kuru ayet yazmak iyi.