bugün

bugünlerde birçok kendini aydın, sinema profesörü, belgeseller konusunda master yapmış sanan kişilerin yaptığıdır.. tüm eleştirenler isim peşinde değil tabii ki ama bazıları çok sırıtıyor..
yapılan eleştirilerin mahiyetine baktığımızda sırıtan durumdur.

meselâ ben şu ana kadar "mustafa filmi atatürk'ü abartmış" diyen bir eleştirmen görmedim. yapılan bütün eleştiriler "atatürk'ün eksik gösterildiği, kötü yönlerinin gösterildiği" yönünde oldu nedense. eleştiri denen mefhumu yermek olarak algılayan kişilerin belgeselin mahiyetinden ziyade mustafa kemal'e odaklanması da şaşırtıcı olmasa gerek.
maalesef varolan durum. bir sinema filmi gözüyle bakılamamasından kaynaklı. lakin bunun olmasına da hiç şaşırmadım. zira filmin konusu ülkenin en büyük lideriyle alakalı. yapanlar bunun olacağını da öngörmüştür sanırım.
eleştiri yapanlar genelde şöyle demekte; "izlemedim ama aldığım duyumlar iyi değil." bi siktir git diyorum ben de sana. aldın mı şimdi duyumu?
atatürk deyince insanüstü bir varlık düsünmekten kendini alamayanlar mustafa filmine gidince hayal kırıklıgına ugradı tabi. sanırım kendileri ''atatürk'ü daha fazla nasıl göklere cıkarabiliriz, insandan öte bir varlık o'' anlayışlarının bu filmle biraz daha pekişmesini istiyorlardı. filmden sonra hüsrana ugramıs olabilirler. atatürk'ün de bizim gibi zaafları, hataları, pismanlıkları varmıs demek ki değil mi? senin benim gibi insanmıs o da. sanki bunu sadece bu filmde gördüler de soguk dus etkisi yarattı bünyelerinde.
güncel Önemli Başlıklar