bugün

valla düşündüm düşündüm, konuyla ilgili en mantıklı başlık bu çıktı. bunun yerine "muhtarların muhtariyete uğramayıp yerlerine yardımcılarını bırakacak kadar alçaklaşmış olması durumu" da yazabilirdim, ancak malum harf sınırlaması bu kadarına izin verdi.

neyse efem konumuza geçelim*.ben, polis çocuğu olmamdan mütevellit tayinlerden ötürü pek çok mahalle gezmiş biri olarak söylüyorum ki, senelerdir hiçbir muhtarı yerinde bulamadım. bulamadım aga, yoklar. gören de diyecek ki çok meşgul insanlarmış şu muhtarlar. yok lan, değiller. ama artistlik olacak ya, orada oturup ikametgah vermek istemezler. işin ne yavrucum senin. gideceksin oraya paşa paşa ikametgahını, nüfus cüzdanı suretini vereceksin. yardımcılarına da imzanı taklit ettirip aleni bir suça ortak etmeyeceksin. her belgeden parayı cebellezi etmeyi biliyosun ama.

siz hiç antremana gitmeyen bir futbolcu gördünüz mü? "ben antremana, maça gitmem, yardımcım gider, ama paramı alırım aga" diyaloguna şahit oldunuz mu? örnek saçma oldu ama bunun gibi bişey muhtarın yaptığı da.

bu kadar sinirli olmamın nedeni asla 8 parça belge için(4 ikametgah, 4 nüfus cüzdanı sureti)için 32 lira vermiş olmam değil, yanlış anlamayın.