bugün

iyi liderleri olmamasından kaynaklanır.
seçim günü yaklaştıkça etkisini daha da artıran umutsuzluktur. haklılar tabi. ben de pandemi ile birlikte üç yıldır büyük bir sabırla akp'nin gitmesini beklerken, iki yıldır büyük bir ümitle altılı masadan çıkacak adayın açıklanmasını beklerken, karşımda erdoğan için en kolay lokma olan kılıçdaroğlu'nu görsem ben de umutsuzluğa kapılır depresyona girerdim.

bu adam 11 seçim kaybetmiş hala daha ne yüzle erdoğan'ın karşısına çıkıyor? bu kadar kritik bir seçim riske atılır mıydı? mansur yavaş gibi bir koz harcanır mıydı? sen akp'yi iktidarda tutmak için çalışan truva atı bir siyasetçisin kılıçdaroğlu!
ters etki yaratması muhtemel ruh halidir. son seçimde büyük umut vardı muharrem incenin kazanması yönünde. kılışdarın saboteleri üstüne ysk da dönen bazı şeyler umutlar yeriniz karamsarlığa bırakmıştı. bu sefer bakarsın umutsuzluk umuda dönüşür belli mi olur.

umuttan kasıt kılışdaroğlu değil elbette. bir bakmışsın ince veya oğan kazanmış seçimi. hem rte den hem kılışdaroğlundan kurtuluyorsun hayat bir anda güzelleşmez mi ? enkazı temizlemeye çalışırlarken 2-3 sene sıkıntı çekeriz ama en azından önümüzdeki 15-20 sene oluşacak daha büyük hasarlardan yırtarız.