bugün

kanal 7 adlı kanalda yayınlanan komedi programı. canlı yayında namaz şov desen var, ünlü konukların islamiyeti nasıl keşfettikleri desen var. bir de telefonla bağlanan izleyicilerin "hocam allah sevdiği kuluna cefa verir değil mi?" gibi sorulara hocanın "evet öyle yavrum" türünden verdiği cevaplarla program cilalanmış. ben seyircilerin sorduğu soruların profesyonel bir yazar kadrosu tarafından yazıldığını düşünüyorum.
Doç. Dr. Mustafa Karataş adlı ilahiyatçı komedyenin sunduğu bir program işte....
doç.dr mustafa karataş'ın sunuduğu programdır.
(#4880764)
namaza şov diyen bir kişiden nasıl bir yorum beklenebilir ki?

(#4880795)
Dini bilgiden yoksun bırakılan insalara gerçeği anlatmak ne zamandır komedyenlik oldu onu anlamdım şimdi.

Onu ancak hakikatı arayanlar anlar, gerisine de Allah hidayet yolunu gösterir inşaallah...
mustafa karataş ın islam dini hakkında bilgiler verdiği,jenerik müziği çok güzel olan programdır.
kanal 7'de yayınlanan, dini bilgiler veren gayet faydalı program. bir bölümününde stüdyoda dinimizde sofra adabını öğretmek amaçlı bir sofra kurulmuş. hocamız gayet aklı selim şekilde gelen telefonlara cevap vermekte, aynı zamanda da sofradaki insanlarla sohbet etmektedir.telefon çalar ve hocamız yine cevaplar verir sorulara... bir hanfendi de o anda hala tıkınmaktadır. ilginçtir.
laflamak için gerekli kafa boşaltmak için ideal kapıdır.
dün biraz manevi yönüm gelişşin diye izliyeyim dedim, dedim de adama gelen sorular adamı da beni de sinir etti yani şıhların şeyhlerin memkeleti nasıl uyuttuğunu nasıl cahil bıraktığını canlı canlı izledim. misal;
-hocam, eşime bir hoca demiş ki, şampuan iman gücünü azaltır, bir daha bana şampuan almayacakmış.(!)

başka bir soru:
-hocam abimi rüyada göremiyorum, bi dua söyleyin de göreyim(sanki bi şarkı patlat da kendimize gelelim gibi)

bir başka daha:
-hocam abim öldü, kılmadığı namazlar için mezar açtık dilini büktük, zarfa para koyduk mezara attık, bu kılımayan namazları halleder mi? (zönk)

tabi kanal belli ama sunucu olanda sinirlendi, o da isyan etti yazık bu memleketin haline diye. ne diyelim, islamiyet içine, özüne değilde islamiyeti insanlara beğendirecek olan o dış kabuğunu zedeleyen bu insaları allah ıslah etsin.