bugün

ilginç bir olay. gerçekten.

evden çıkmışsınız ve dershaneye gidiyorsunuz. korksanız da* yine mecbur olduğunuz o minibüslere binmek zorundasınız, kaçarınız yok.

takmışsınız kulağınıza kulaklığı müzik dinliyorsunuz. sonra minibüs duruyor ve bir adam biniyor. önünüzden geçip yanınıza, cam kenarına oturuyor.

ilk bakışta "lan ben bu adamı tanıyorum??" diyorsunuz. sonra kafanızdaki ampul yanıyor ve şu an yanınızda bir sözlük celebrity' si oturduğunu anlıyorsunuz.

tabii hemen bir heyecan sarıyor bedeninizi. konuşmaya çekindiğinizden dolayı telefondan sözlüğü açıyor ve onun görebileceği bir açıyla entry' lere bakıyorsunuz. ama o sizin telefonunuza bakmıyor ve müsait bir yerde inebilir miyim?

evet, yamulmuyorsam bugün bir sözlük celebrity' si ile minibüste yan yana oturdum. eve döndüğümde mutluluktan ağlıyordum ama kimse neden ağladığımı anlamadı. ama bilmiyorlardı ki ben bugün celebrity olmuştum!
"bi bitmediniz amına koyim evde siz, minibüste siz! yeter lan!!!" şeklinde tepki verilebilecek rastlantı.
Kaçıncı nesil olursa olsun mutluluk vericidir.
(bkz: pişti)
Seçici alım olmadığı için herkesin uludağ sözlük yazarı olduğu bir dünyada normal karşılanmalıdır.
(bkz: keranede sözlük yazarıyla karşılaşmak)tan daha eğlenceli bir durum değildir.