bugün

türban, miLLi eğitim bakanLığının başına bağLandı.. m.e.b'in ambLeminde buLunan kitabın ortasında yer aLan yanan meşaLe söndürüLdü, meşaLeye türban takıLdı.. garip bir haL aLmaya başLadı bu türban oLayı.. bu oLAyı o kadar büyüttüLer ki, türban meseLesi terör'ün, ekonomi'nin, dışişlerimizin önüne geçmeye başLadı.. bunca önemLi şey varken türban neden bu kadar ön safhaya aLındı?.. beLki akp'nin bir garip poLitikasıdır.. biLemiyorum.. eğitim ve öğretimde bunca zaaf varken neden iLLa türban diye tutturduLar?.. tek dertLi oLanLar onLar değiL.. görüyoruz ki türbanLı kişiLer; iktidarın oyuncağı, iktidarın sıkıştığı zaman öne sürdüğü sorunLu kişiLer, iktidarın inisiyatifLi kişiLeri..

siz iLk önce maarifteki boşLukLarı doLduracaksın.. mükemmeL, tıkır-tıkır işLeyen bir maarifin oLacak ki sen bu türban meseLesini çözesin.. hep tekLeyen bir maarif'e türbanı cart diye sokarsan diğer kişiLer/öğrenciler sana tepki gösterecektir.. sonrada bu insanlar niye bu kadar tepki gösteriyor diye etrafta bağırmayacaksın.. iktidarın yaptığı iş çok saçmadır..

artık miLLi eğitim bakanLığına bağLı okullar olmayacaktır.. milli eğitim bakanLığına bağLı türbanLar olacaktır..

(bkz: tehLike)
(bkz: farkında olmak)
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
sadece meb demek yanlış olur, bu bir türkiye gerçeğidir ve ülkenin yarısı türbanlıdır. daha doğrusu başı kapalıdır.

(bkz: http://www.anketin.com)