bugün

iyi olmuştur. her iki günde bir bayram her iki günde bir tatil... millet resmen tembelliğe itiliyordu. daha çok çalışması gereken bu millet tatiller yüzünden iyice tembelleşiyor.
gereklidir gereksizdir tartışılabilir demek istiyorum ama tartışılmayacağını adım gibi bildiğim için.

(bkz: dini bayramları kaldırmak)

hadi yer mi diye sormak istiyorum?
iki de bir bayrammış. ulan 365 günün sadece 4 günü milli bayram. nerenize batıyor bu bayram. bayramlardan biri zafer bayramı, biri gençlik ve spor bayramı, biri cumhuriyet bayramı biri de çocuklara armağan edilen bayram. nesi anlamsız bunların nesi dokunuyor size vicdansızlar.
milli değerlerin yok olması amacı ile yapılan hareketlerdir. anlayanlar anladı.
tatilden dolayı ise dini bayramlar daha uzun değil mi? hafta ortasına gelen dini bayramlardan dolayı tatilin 9 gün olduğuna şahit olduk. ancak hiç hafta ortasına gelen milli bayramdan dolayı 9 gün tatil olmadı*.

diğer bir yandan, olay tatil değil ki. olay bayramların kaldırılması. dini bayramlar bizim kültürümüz değil mi? ramazan bayramında, kurban bayramında el öpmelerimiz, akraba ve dostlarla bir araya gelip büyük yemekler yememiz, ailelerin ve kişilerin bütçesinin büyüklüğüne göre fakirlere yardım etmesi bizim kültürümüz değil mi?

milli bayramlar bizi millet olarak bir araya getirmiyor mu? statların o kadar dolması, küçük çocukların bayraklarla ilk tanışması bu milli bilinci geliştiren ilk adımlar değil midir?

daha yazılacak çok şey var da... neyse lan ben daha bir şey demiyorum. allah sonumuzu hayır etsin.
gerçekleşmemiş olaydır. okuduğunu anlamayanlar için;

askeri geçitler sadece 29 ekim ve 30 ağustos'ta yapılacak. onun dışındaki gençlik bayramı, çocuk bayramı gibi milli bayramlarda çocuklar asker gibi yürütülmeyecek, burunları kanamayacak, başlarına güneş geçip fenalık geçirmeyecekler. bayram gibi bayram olacak.
yerli ve milli diyen beyinlerin, vatanındaki milli bir davayı görmezden gelerek yapay olarak kaldırmasıdır.

30 ağustos korona yüzünden iptal, 31 ağustos rte giresun mitingi..

çay da fırlatmışlar mıymış kafaya?