bugün

yazarların t.c millet vekilleri hakkındaki görüşleridir.

türkiyede mecliste 550 tane millet vekili vardır. her biride 10 milyara yakın maaş alıyor ve bir kere millet vekili seçilen emekli olmaya hak kazanıyor. her gittikleri yerde de krallar gibi ağırlanıyorlar. peki bu vekiller ülkeye çok faydalı ve ülke için çok önemli işler mi yapıyorlar da bu kadar oturduğu yerden para kazanıyorlar ve krallar gibi yaşamaları sağlanıyor?

benim gördüğüm bu adamların tek görevi oturdukları yerden el kaldırmak el indirmek. onun dışında pek bir şey yaptıklarını göremedim bu kadar aç insan varken aldıkları para haram oluyor.
Etmiyorlar. Dagılak. Evet.
zerresini hakediyorlarsa zikin beni.
bir yanda şeyinin keyfine göre meclise gelip deri koltukta akşama kadar uyuyan milletvekilinin aldığı 10bine yakın maaş,
bir yandan da 12 saat en ağır işleri yapan 5 boğaz doyuran emekçi işçinin aldığı asgari ücret.

sizce hak ediyorlar mı?
başkomutan Atatürk müze göre öğretmen maaşını geçmesin diye bildiğimiz milletvekili maaşları bence hak etmiyor ...
Yeliz var bir tane...

1 kuruş var ya hani , yolda görsen almazsın, onu bile alması hak değil...
Milletvekilliği günümüzde gereği kalmayan mesleklerden. Zaten o yüzden mecliste parti sözcülüğü yapıyorlar. Bir de torpilcilik var. Bir de işleri halledilmeyince bir üstünü arayıp seni arattırma özellikleri var. Günümüzde halk sesini zaten duyuruyor. Anket imkanları yüksek( halkın nabzını tutmak isteyen yönetimler için) internetten 5 dakikada bütün halka soru sorulup cevap alınabilecek teknoloji var dünyada. Diyeceğim bunlar hiç bir işe yaramayan devletin/milletin sırtına yük insanlardır.