bugün

özellikle ankara metrosundaysa karşısındaki kendine eblek eblek bakan sonradan görme akköprü yolcularından kurtulmak için yapılan şeydir, çokda faydalıdır hani olurda yanınıza bu işlerden anlayan birisi çıakrsa sorulaırnızı özdürürsünüz alın size etüt ayrıca yapmadığım şeyde değildir hani.
(bkz: bir an tiesta zannettim çok korktum)
sorularda* takıldığını gördüğüm zaman yardım etmekten çekinmediğim öğrencidir. *
kendilerini farklı mı hissediyorlar yoksa bi rahatlama duygusu mu oluyor acaba.
çalışkan insanları görmek güzel.
türkiyede egitim sistemi adeta yarıs sistemi oldugu icin rekabette bir adım öne gecmek isteyen ögrencinin yapması pek mantıklı sey.
mp3'nün ya da cd çalarının veya her nerden müzik dinliyosa onun pili ya da şarjı bittiği için yol boyunca yapacak başka bir şey bulamamış şahsiyet.
bizlerin de o öğrenciye dönüşmemizi isteyen dersane hocamız şöyle demişti:
-giderken 10 soru dönerken 10 soru çözseniz günde 20 soru; ayda 600 soru; 8 ayda 4800 soru eder. hiç yoktan 4800 soru. öss'de 1 soru 3263526352653..(neyse artık) kişiyi geçmenizi sağlar. bu 4800 sorudan sadece biri bile sınavda çıksa 3263526352653.. kişiyi geçmiş olursunuz. bu sebepten yolda soru çözmek hafife alınamaz çocuklarım. çalışın, çalışın, çalışın!!!
gireceği sınavda sadece bilgisinin ölçüleceğini sanan ve hayatının hatasını yapan kişi.
eve gelince sözlüğe takılıyordur.
metroda camlardan dışarı bakmaktan daha iyi ve faydalı şeyler yapabilecek olan öğrencidir. boş duvarlara reklam panolarına bakmak ona hiçbir şey katmayacaktır ama kitap okumak ya da ders çalışmak emin olun çok şey katacaktır.
(bkz: yazık) çeken bilir diyerek hafifçe sırtını sıvazlama isteği uyandıran öğrencidir.
gıcık olunası karakterdir. lan sen manyak mısın ki metroda bile soru çözüyorsun diye tam da kulağının yanına gidip böğürülmelidir.
tembel öğrencilerin "inek" diye ağır itham da bulunduğu öğrencidir. metroda geçen o vakti verimli değerlendirmek adına yapılan verimli bir harekettir.
manyaktır. markette soru mu çözülür lan?
hiçbir zaman sahip olamadığım öğrenci profilidir. *
metroseksüel değildir. muhtemelen hiçbir zaman da ol(a)mayacaktır.
hızını ölçen öğrencidir. büyük ihtimal kafayı yiyordur. afiyetle yesin.*
metro çok doluysa, bu bi çare öğrenci zar zor yer bulduysa yaptığı hareket çok akıllıcadır. zira eğer metroda yaşlılar varsa ve bu kişi eve gidene kadar oturmak istiyorsa; çok soru çözüyorum, çok çalışkanım, bir dakikamı bile harcamıyorum imajı çizerek amacına ulaşabilir. bir taşla iki kuş vurur, hem soru çözer diğer arkadaşlarının önüne geçer hem de yol boyunca oturur. çakalsın bebeğim!
keske kulturel bir magazin veya bir kitap okuyarak kendini universiteye ve hayata hazirlasa dedigim ama turkiyedeki sikik egitim sisteminin sonucu olarak finish cizgisine daha once girmeye calisan yaris atidir.
metroda zaman kaybettiğini sanan öğrencidir. her gördüğümde keyifleniyorum, acımıyorum onlara. beter olsunlar diyesim geliyor hatta ama denmez. zamanında çok çalışmış ama yeterli sonucu alamamış bir insan olarak "babana mı çalışıyorsun sanki daha çok çalış da sakata gelme" bakışı atıyorum ama kafalarını kitaplarından kaldırmadıkalrı için görmüyorlar.
zamanını boşa harcamayan öğrencidir.
saat 17:00 - 18:00 arası denk gelmenizin imkansız olduğu öğrenci.
o sıkışıklıkta nereye soru çözceğini sanıyorsun yarraam? *
çalışkan, sorumluluğunun farkında olan öğrencidir.
(bkz: vakit nakittir). zamanını boşa harcamıyor. ama çok abartmamak lazım... adam ayakta kalmış otobüste zaten tıklım, tıklım test çözüyor...
pardon ama bi bok olmaz o öğrenciden.