bugün

benzeri için: (bkz: tunç olmak)
genelleme yapılarak bu tanımlamaya uymayanlar yıpratılmaktadır!
(bkz: melis)
2 aydır meriç olan bir adam tanıyorum. tanımaz olaydım evet, tanıyorum ama. nasıl mı tanıdım? şöyle "ya kaan süper bir insan aslında" "kardeş ya o" "tanısan çok seversin aslında" "bir tanışsanız çok iyi arkadaş olursunuz"

böyle tanıdım. benim ona karşı beslediğim nefret hissini, eminim o da bana karşı hissediyodur. ben hayatımda hiç bu kadar bir insanı dövme isteği bulmadım kendimde. yüzyüze veya başka bir şekilde konuşmuşluğumuz yok, ama adamın varlığı adeta hayatımı belliyor.
sinsi gibi de, değil gibi de..enerjik, kızların en iyi erkek arkadaşı.
(bkz: her kızla arkadaş olan godoş erkek modeli)
yaklaşık iki saat önce gördüğüm karikatür. 5 dakika aralıklarla tuvalete gidip deli gibi gülüyorum. hayır milletin içinde gülsen olmayacak...

http://www.itusozluk.com/...086dbb25343/meri%E7+olmak
(bkz: sevgilisini onun en yakın arkadaşına kaptıran mal)
hak veren erkek olmaktır. standart bir meriç, karşı cinsten olan arkadaşıyla her an aynı fikirde olabilme özelliğine sahiptir. bu özelliğini, temelde hiçbir fikre sahip olmamasına borçludur. ona göre ' aa! bugün çok güzel olmuşsun. 'dur , ' bu renk sana çok yakışıyor. ' dur hayat genelde. bu tarz cümleleri refleks olarak sarf eder. ortalama bir meriç hiçbir beyin hücresini kullanmadan, 40 dakika boyunca karşısındaki kızla aynı fikirde kalarak hoş bir sohbet sürdürebilir.

bunların alayını toplayıp yakmak lazımdır. bir kere olsun kendi düşüncesini açığa vur be arkadaş, ne lan bu? hayattan soğuma sebebimsiniz. ibne desem değilsiniz, erkek desem değilsiniz, ne boksunuz bilmiyorum ama hayatı daha boktan bir hale getirdiğinizi biliyorum. kızlardan dinlesek ' öyle deme yaa! çok iyi bir çocuk 'sunuz. alayınızı tutup tecavüz ettiklerini görsem sesimi çıkartmam.
göçmen olmaktır. tıpkı arda olmak gibi.
bir umut sarıkaya karikatürü.

http://karikaturistan.com...mut-sarikaya-meric-olmak/
Hemen her kızın vardır böyle bir arkadaşı. Genelde erkekler tarafından pek sevilmezler kendileri.
(bkz: tüm güzel kızların kanka dediği erkek)
ah ne tatlısın keşke seni siksem ama bana vermezsin üühüh diyen erkektir. piçi piç erkektir.
görsel
Sözlükte böyle olup komik olduğunu sanan çok riçitip var neyse ki donuz butonu var da doz aşımı olmadan kullanabiliyiz.
Kabullendikten sonra hoş gelendir.
(bkz: ergen başlıkları)
(bkz: kahraman yazaroglu)
dostunç meriç
meriçlik, "kızlarla duygusal-cinsel yakınlık olmaksızın muhabbet kurabilme, arkadaş olabilme" durumudur.
kadın sözlük yazarlarının nick altında mutlaka duyar kasmaktan geçer.

hatta " meriçliğe giriş 101 "dersinin ilk konusudur.
" ne yaptı bu kız size kendi halinde takılıyor.. "
Hahahajaja.

Lan yarıldım.

Kezban olacak o.
Wattpad saçmalığının bir ürünü. Kötü Çocuk isimli zerre edebi değer taşımayan kitap(!)ın erkek karakteri. Kendine ait kızLARı olan, manyak, hırçın, kızlara önem vermeyip don değişir gibi değişen ama nedense her ergen kızın dilediği tip. Eğer bir kızdan bu ismi duyarsan kaç! Kalacağım diyorsan kızın beynini düşürdüğü yeri bulman zor olur bilesin!