bugün

Türkiye'nin gerçek gündeminde çözüme ulaşmasını sağlayacak bir harekettir. Lakin dünyaca ünlü bu tıp doktorumuzun, hele ki nakil konusunda çığır açan bu doktorumuzun Ergenekon(!) ile ilişkilendirilip yargıyı siyasileştiren odaklara bunu yapamayacak olması, en azından şimdilik bir kayıptır.

Döküman diye Erol Manisalı'nın ders notlarını, Türkan Saylan'ın müzik CD'lerini delil mahiyetinde incelemeye alan savcı(!)lar, Mehmet Haberal'ın elini kolunu da bu şekilde bağlayarak akıllarının iplerini salmasına kendilerince engel olmuşlardır.

Ben hala merak ediyorum: Örgüt kasası diye içeride öldürülen, parasızlıktan tedavi olamayan Kuddusi Okkır'ın hayatını kendisine kim geri nakledecek? iftiraları onuruna yediremeyip intihar eden şeref madalyalı askerimizin karalanan onurunu çamurdan çıkarıp kendisine ve ailesine kim nakledecek? Hayatını kim geri verecek? Gözaltına alınıp karalanan yüzlerce insanın hayatlarını geriye kim nakledecek?

Bu ülkede elbet bu saltanatın sonu gelecektir. Eğer içeride öldürülmezse Mehmet Haberal çıkıp gerekli nakilleri yapabilecek serbestiye kavuşacaktır. Lakin can çekiştirilen hukuk, gerilen Türkiye, ayaklar altına alınan dış ülkelerdeki imajımız nasıl geriye kavuşturulacaktır orası çok düşündürücü. Yedi senede yapılanları düzeltmek çok daha fazla zaman alacaktır ülke için.

Ayrıca yeni Ergenekon(!) dalgası da enteresan bir zamanla yine aynı güne denk gelmiştir. Bugün büyüme hedefimizin %4'lerden -3,6'ya düşürüldüğünün açıkladığı ve 650.000 yeni işsizin oluştuğunun açıklandığı gün. Gündemin neden Ergenekon(!), faillerin ise neden muhalefet olarak belirlenmeye çalışıldığı açık. Çünkü yaratımlarının faili olmaktan dahi korkuyorlar. Ayrıca türkiye gündemi 7 senedir türban ve Ergenekon(!). Çözüm: Sıfır.

-----spoiler-----
-----spoiler-----

Bugün yaşananlar aslında bir bakıma hayırlı da olmuştur. Hatta olacaktır. Çünkü birçok insanın gözünde Atatürkçü, aydın, demokrat, solcu, sanatçı, özgür, yazar, cumhuriyetçi, halkçı, yardımsever, doğrucu, vatansever kimseleri karalama çabası zortlamaya başlamıştır. Artık yavaş yavaş gerçekleri göremeyen insanlar da gerçeği görmeye başlayacaklardır.

AKP iktidarı istiyor ki yukarıda saydığım tipteki kimseler, yani muhalif kimseler toptan yok olsun. Bunların topu karalansın, kaka olsun istiyor. Ama bu böyle gitmeyecek. Çünkü uydurmacalara bu artan dozda devam edildikçe, aldatılan kimseler de uyanmaya başlayacak. Kalanlar ise bu işe ortak olan yandaşlar, vatan hainleri, faşistler, işbirlikçiler, ajanlar ve Türkiye düşmanı çevreler olacak. Bu hep böyle gitmeyecek. Bu bir bakıma akp iktidarının da sonunu getiren süreç olacak.

Türkan Saylan olsun, Mehmet Haberal olsun, Erol Manisalı olsun çok değerli insanlar. Bu ülkenin aydınlık yüzleri. Bugün kısa bir araştırma yaptım ve Türkiye çapında Atatürkçü, cumhuriyetçi ne kadar rektör varsa Ergenekon(!) ile ilişkilendirildiğini gördüm. Zaten AKP, atamalarda olsun, üniversitelere el atmalarda olsun hep cumhuriyetçi ve bütünlükçü kimseleri dışlamanın derdinde idi. Bunları sağır sultan dahi biliyor. Lakin bu linç kampanyası devam ettikçe, gerçekleri görmek, halkın bütünü için daha da kolaylaşıyor. Çünkü işin çivisi çoktan çıktı. Şimdi tahtayı da oyuyorlar.

80'de "Sol" yok edildi ve şimdi hedef, topyekün muhalefeti yok etmek. Ben bu söylemimi 1 sene evel dillendirirken çok yalnızdım. Ama şimdi geniş kitlelerin bu gerçeği gördüğünü ve dillendirdiğini görüyorum. işte bu süreç, AKP'nin bir anlamda çöküş sürecidir de. Seçimlerle, oylarla oynayarak bir yere kadar. AKP'nin sonu gelmektedir.

-----spoiler-----
-----spoiler-----

1944 Rize'nin Pazar ilçesi Subaşı Köyü'nde doğdu

1967 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi

1971 Genel Cerrahi alanında uzman oldu, Ekim

1973 Shriner's Yanık Enstitüsü (Shriner's Burns Institute) ve John Seally Hastanesi'nde yanık tedavisi üst ihtisası yaptı, Galveston, Texas, ABD

1974-75 Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi, Transplantasyon Merkezi'nde transplantasyon üst ihtisası yaptı, 1 Ocak 1974 - 30 Haziran 1975

1975 Hacettepe Üniversite Hastanesi, Genel Cerrahi Bölümü'nde Yanık ve Organ Nakli Ünitelerini kurdu, Temmuz

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'de ilk kez canlı donörden böbrek naklini gerçekleştirdi, 3 Kasım

Dünya Yanık Derneği ulusal temsilcisi seçildi

1976 Genel Cerrahi alanında Doçent oldu

1978 Avrupa Organ Nakli Vakfı'ndan (Eurotransplant) temin edilen organla Türkiye'de ilk kez kadavradan böbrek naklini gerçekleştirdi, 10 Ekim

1979 Organ ve doku nakli yasasının çıkmasını sağladı (3 Haziran'da yasalaşan 2238 sayılı kanun)

Türkiye'de ilk kez yerli kaynaklı kadavradan böbrek naklini gerçekleştirdi, 27 Temmuz

1. Ulusal Yanık Kongresini Ankara'da düzenledi, 26-27 Mayıs

1980 Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı'nı kurdu, 4 Eylül

1982 Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı'na bağlı Ankara'da ilk Hemodiyaliz Merkezi'ni kurdu, 12 Mart

Genel Cerrahi Profesörü oldu

Dünya Yanık Derneği Yürütme Kurulu üyesi ve aynı derneğin Doğu Akdeniz Bölge temsilcisi seçildi

1983 Ankara'da ilk organ nakli kongresini düzenledi

O zamana değin tüm dünyada en fazla 36 saat saklanabilen kadavra böbreklerin soğuk iskemi sürelerini 111 saate kadar uzatılmasını sağlayan çalışma

Tıbbi alandaki başarılı katkılarından dolayı Sedat Simavi Vakfı, Sağlık Bilimleri Ödülü'nü aldı

1984 Akdeniz Yanık Kulübü kurucu üyesi

Orta Doğu'da organ paylaşımı ve teminini kolaylaştırmak için Orta Doğu Diyaliz ve Organ Nakli Vakfı'nı kurdu

1985 istanbul'da Orta Doğu Diyaliz ve Organ Nakli Vakfı'nın ilk kongresini düzenledi 17-20 Kasım

Ankara'da Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı Hastanesi'ni kurdu, 16 Eylül

Amerikan Yanık Derneği "EVERETT IDRIS EVANS ÖZEL ÖDÜLÜ"nü aldı

1986 Dünya Yanık Derneği Genel Sekreter Yardımcısı seçildi

Haberal Eğitim Vakfı'nı kurdu, Eylül

Amerikan Cerrahi Derneği üyesi seçildi (Fellow of the American College of Surgeons - FACS)

1987 Orta Doğu Organ Nakli Derneği Kurucusu ve Başkanı

istanbul'da ilk Bölgesel Doğu Akdeniz Yanık Kongresi'ni düzenledi

1988 Ankara'da ilk Orta Doğu Organ Nakli Derneği Kongresi'ni düzenledi, 2-4 Kasım

Türkiye'de ve bölgede kadavradan ilk başarılı karaciğer naklini gerçekleştirdi, 8 Aralık

1990 Türkiye Organ Nakli Derneği Kurucusu ve Başkanı, Ekim

Türkiye, Avrupa ve bölgede bir ilk olan, çocuklarda canlıdan kısmi karaciğer naklini gerçekleştirdi, 15 Mart

Dünyada bir ilk olan, erişkinde canlıdan kısmi karaciğer naklini gerçekleştirdi, 24 Nisan

1992 Dünyada bir ilk olan aynı canlı donörden kısmi karaciğer ve böbrek naklini gerçekleştirdi, 16 Mayıs

New York Bilim Akademisi üyesi oldu

1993 Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ve Haberal Eğitim Vakfı ile birlikte Başkent Üniversitesi'ni kurdu.

Üniversite, 10 fakülte (Fen-Edebiyat, Hukuk, iktisadi ve idari Bilimler, Mühendislik, Tıp, Sağlık Bilimleri, iletişim, Diş Hekimliği, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık ile Eğitim Fakülteleri), 7 enstitü (Organ Nakli ve Gen Bilimleri, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Yanık, Yangın ve Doğal Afetler, Avrupa Birliği ve Uluslararası ilişkiler) ve 5 Meslek Yüksek Okulu ile ingilizce Hazırlık Okulu'ndan oluşmaktadır.

Ankara'da Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni açtı

1994 izmir'de Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni açtı, 3 Eylül

1995 Türkiye'de Yanık ve Yangın Afetleri Derneği'ni kurdu

1998 Yalova'da, Türkiye'de kırsal kesimde hizmet veren ilk Diyaliz Merkezi'ni açtı.

Adana Başkent Üniversitesi Hastanesi'ni açtı, Haziran

Orta Doğu Yanık ve Yangın Afetleri Derneği'ni kurdu

1999 Ankara'da Başkent Üniversitesi Ayşeabla Okulları'nı açtı

2000 Alanya Başkent Üniversitesi Hastanesi'ni açtı, Temmuz

Dünya Transplantasyon Derneği'nin Roma'daki kongresinde kendisine Türkiye ve dünyada organ naklinin gelişimine yaptığı katkılardan dolayı "MiLENYUM MADALYASI" verildi, Ağustos

Ankara'da yeni Başkent Üniversitesi Hastanesi'ni açtı, 20 Kasım

Transplant Olimpiyatları Derneği, 20 Nisan

2002 Başkent Üniversitesi Adana Seyhan Hastanesi'ni açtı
Klinik ve Deneysel Araştırmalar Derneği, 14 Ocak

2003 Amerikan Cerrahi Birliği (American Surgical Association - ASA) Onursal Üyesi seçildi

Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi'ni açtı

2004 Cerrahi Araştırmalar Akademisi (Academy of Surgical Research) Üyesi ve Türkiye Temsilcisi

"Kanal B", "Radyo Başkent", ve "Başkent Haber Ajansı" nı kurdu.

2004 yılı Ağustos ayında Japonya'da yapılan Dünya Yanık Derneği (International Society for Burn Injuries-ISBI) kongresinde 2006-2008 Dönem Başkanlığı'na seçildi

2005 Uluslar arası Cerrahlar Birliği üyesi seçildi (Fellow of the International College of Surgeons - FICS), Eylül, Prag

2006 Massachusetts General Hospital ve Johns Hopkins Hospital'da ders vermek için davet edildi, 15-23 Mayıs

Dünya Organ Nakli Derneği'nin Orta Doğu ve Afrika bölge encümeni olarak seçildi, 4 Mayıs

Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde Fahri Doktora unvanı verildi, 15 Mayıs

Pakistan Karaçi Üniversitesi tarafından Bilimsel Doktora unvanı verildi, 15 Mayıs

Orta Doğu Yanık ve Yangın Afetleri Derneği (the Middle East Burn and Fire Disaster Society-MEBFDS) Başkanlığı'na seçildi, Haziran

Dünya Yanık Derneği (International Society for Burn Injuries-ISBI) 2006-2008 dönem başkanı oldu, Eylül

Brezilya Yanık Derneği Yönetim Kurulu Onursal Üyesi seçildi, Eylül

Uluslararası Cerrahlar Birliği üyeliğine seçildi

Kuveyt Sağlık Bakanı Şeyh Ahmad Al-Abdulla Al-Sabah tarafından "Ömür Boyu Başarı Ödülü" verildi, 26 Kasım

2007 Doğal Bağışıklık Derneği Toplantısı'nı ( Society of Innateimmunity Meeting) Ankara'da düzenledi, 13-15 Mayıs

Organ Nakli Derneği'nin Yeni Fikir Lider Toplantısı’nı ( The Transplantation Society New Key Opinion Leader Meeting ) Ankara'da düzenledi, 01-07 Temmuz

Başkanlığını yaptığı Türkiye Organ Nakli Derneği’nin 9. Bilimsel Kongresi'ni (9th Meeting of the Turkish Transplantation Society) Ankara’da düzenledi, 04-06 Temmuz

Ankara'da Cerrahi Müdahelede Kalite ve Eğitim Konulu Sempozyum ( Symposium on Surgical Education and Quality) düzenledi, 17 Eylül

Uluslararası Cerrahlar Birliği Avrupa Federasyonu Türkiye Bölümü Toplantısı'nı (International College of Surgeons European Federation Turkey Section Meeting) Antalya’da düzenledi, 18-19 Ekim

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından Organ Bağışı ve Organ Nakli alanında yapılan çalışmalarda verdiği destekten dolayı ödülü takdim edildi, 2 Kasım

Birinci Uluslar arası Yanık Haftası'nda (First National Burns Week) Dubai'de ödülü takdim edildi, 4 Kasım

Almanya Münih’de bir irtibat ofisi kurdu.

2008 Böbrek nakli alanındaki öncülüğü ve böbrek nakli alanına yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı ödülü Prens Abdulaziz Bin Salman tarafından takdim edildi, 18 Şubat

Karaciğer nakli alanındaki öncülüğü ve karaciğer nakli alanına yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı ödülü Prens Raad Bin Zeid tarafından takdim edildi, 13 Mart

Organ Bağışı ve Organ Nakli alanında yapılan çalışmalarda verdiği desteklerden dolayı ödülü Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fikri Canoruç tarafından takdim edildi, 27 Mart

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Ümitköy Semt Polikliniği’ ni açtı, 02 Haziran

Washington Universitesi Konuk Profesörlüğü (Washington University Visiting Professorship) ödülü aldı, 5 Eylül

Uluslararası Yanık Derneği (International Society for Burn Injuries) 2006-2008 yılları arasındaki başkanlık görevinin sona ermesiyle beraber deneğe yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül aldı, 10 Eylül

Prague Yanık Merkezi'nde (Prague Burn Center) Prof. Dr. Radana Königova tarafından Onursal Üyelik Ödülü takdim edildi, 30 Eylül

Sindh Üroloji ve Organ Nakli Enstitüsü ( Sindh Institute of Urology and Transplantation) tarafından Onursal Konuk Plaketi ödülü aldı

iran Medikal Bilimler Akademisi’nden ( Academy of Medical Sciences of Iran) Onursal Üyelik Ödülü aldı

Orta Doğu Organ Nakli Derneği ( Middle East Society for Organ Transplantation) tarafından organ nakli ve bağışı alanında yapmış olduğu katkılarından dolayı ödülü takdim edildi

Editörlük çalışmaları:

Türkiye Organ Nakli Derneği ve Türkiye Yanık ve Yangın Afetleri Derneği tarafından yayımlanmakta olan tıp dergisi "Diyaliz, Transplantasyon ve Yanık" dergisi Editörü
Ortadoğu Organ Nakli Derneği'nin yayın organı olan "Experimental and Clinical Transplantation" dergisi Editörü
Dünya Organ Nakli Derneği'nin yayın organı olan Transplantation Proceedings,
1996 Misafir Editörü
1998 Misafir Editörü
2000 Misafir Editörü
2002 Misafir Editörü
2004 Misafir Editörü
2005 Misafir Editörü
2006 Misafir Editörü
2008 Misafir Editörü
International Medical Journal" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Investigative Surgery" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Clinical Transplantation" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Transplantation Proceedings" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Saudi Journal of Kidney Diseases" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Burn Care and Rehabilitation" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Urology Journal" dergisi Yayın Kurulu Üyesi
Archives of Iranian Medicine" dergisi Yayın Kurulu Üyesi

22 Kasım 2008 itibarıyle
1730 böbrek, 320'den fazla karaciğer nakli yaptı
22'den fazla ulusal ve uluslararası bilimsel kongre düzenledi
35 ulusal ve uluslararası tıp derneği üyesi
1428 Türkçe ve ingilizce bilimsel yayının yazarı. 2 ingilizce, 4 Türkçe kitabı bulunmakta
Tıp alanında 25 ulusal ve uluslararası ödül sahibi
8500 çalışanı olan Başkent Üniversitesi bünyesinde 10 hastane, 1 poliklinik, 13 diyaliz merkezi, biri Adana biri Ankara'da olmak üzere 2 kolej, 2 otel, 6 vakıf, 4 vakıf iktisadi işletme bulunmaktadır.

http://albastropos.blogcu...kli-yapmasi_41513991.html
(bkz: türkan saylan ın evinde bulunan darbe delilleri/#5040892)
bülent ecevit'i hastanesinden ölü çıkarmak istemesinden mütevellit ortalığın içine edeceği aşikardır.
güncel Önemli Başlıklar