bugün

biraz araştırılırsa öğrenilebilecek nedendir. Cenazesinde ki kalabalık ise yine türk halkının kendisine yapılanı ve söyleneni unutması ile ilgilidir.
rahmetli olmasından ötürü dile getirilmemesi gereken nedendir.
öldükten sonra çoktan merak edilmemesi gereken bir soru olarak düşünmekteyim.
bir insanı sevmiyor olabilirsiniz, lakin ölmüş insanın arkasından sevmiyordum nefret ediyordum şöyleydi böyleydi tarzında yapacağınız konuşmalar size hiçbir şey kazandırmaz. aksine insan yanınız azaltır.
yaptığı gafları, konuşamaması, haberleri sunarken halkın sorunlarından kendi de pek bir muzdaripmiş gibi anlatması ama inandırıcı olamaması, bir de zamanında trtyi "belgesel çekiyorum ben" deyip de söğüslemiş olması. ben bu adamın yaptığı işleri sevmiyormuşum arkadaş. ha kişisel olarak tanımam etmem, belki de babamdan bile iyi insandı ama kim bilir.
ermeni tezlerini desteklemesi ve apoyla can ciğer ahbap olmasıdır. trt'yi dolandırması zaten başlı başına bir hıyanet.
Irkçı sığ provokasyoncu olmaması.
liberal ve galatasaraylı olması. ancak bunlara rağmen ölümü üzmüştür.
salaklık yeterli bir sebebtir. (hakaret olarak demiyorum bunu zeka geriliği ve vicdan yoksunu olmayı kastediyorum)

neymiş; adam apoyla roportaj yapmışmış. lan adam gasteci, trip mi atacak adama?

bu ülkede terörist ilan edilmek ne kolay amına koyim ya.
kafalarda soru işaretleri yaratması manasız bir sual. açık değil mi ? asslicking sevmeyen bir adamın m.a.birand'ı sevmemesi de normaldir gibi geliyor bana. yoksa haksız mıyım ?
trt'yi sahte faturalarla dolandırması ve kanımca samimi olmamasındandır. salaklık bunları görememek ve çoğunluğun izinden gitmektir, bir nevi sürü psikolojisi. cenazesine gelen kalabalığın umarım hiçbiri reklam ve görünme amacı ile gelmemiştir. nolursa olsun aydın ve ilerici birisiydi, allah rahmet eylesin kendisine.
Yaşına uygun olmayan renkte saat takması olabilir.
sürekli ııılaması. 70 küsür yaşında olup doğru düzgün haber sunamadığı halde koltuğu gençlere bırakmaması.
http://sozcu.com.tr/mehmet-ali-birand-hirsiz-mi.html