bugün

Üniversiye yıllarıydı.. 'aksaray okula yakın ' butonunu tıkladığım için orda arkadaşlarla ev tutmuştuk.trafik ve yol derdi yoktu. Mahalle ortamı hafiften vardı lakin semtte sex ve şiddet hakimdi.kitaplarla sokağa girmek orada yaşamak için pasaportumuzdu..
Neyse uzatmayayim..
2. Katta oturuyorduk.ara ara ben sizden biriyim.beni sevin diye bağıran bir teyze gecerdi sokaktan. O gun tamda bizim balkonun altına kaldırıma oturdu.ellerini açtı ve allahım kimse bana sigara vermiyor. Bana sigara yolla diye haykırdi.bizi farketmemisti.bir paket sigarayı dal dal asagiya bıraktim.ta ki iki dal kalana kadar. Sevincten maymuna dönmuştü.onun o haline hem cok sevindim hemde cok uzuldum.ayni anda farkli duygular yani. Bir damla gozyasinin %80 inin su, %8 inin mutluluk,%9 u huzun ,%3 ununde tuz oldugu bir an yasadim.saka saka lan aglamadim..
Asagiya indigimde sigarasini yarilamisti.teyze ben ogrenciyim.sigaran varmi dedim.bana teyze diyen birine yok dedi.ben gecen senenin turkiye guzeliyim dedi. Guzeller guzeli ver bi dal dedim.al lan sana iki dal dedi.iki dallık sohpet ettik..
Oylesi pis ve ekşimiş bir kokusu vardı ki öğürmeye başlamıştım ilk dalın ortalarında..noldu deyince sigaradan demistim..neyse sonra ayrıldık..
Ben kadını kafaya takmıştım. Meseleyi bir kız arkadasa actim okuldan.arada bizim evede gelirdi. Dedim ki bu kadını yıkar mısın? Yıkarım dedi. Ona ataturk'un en mutlu oldugu resimlerinden biriyle gülüşünün yettiği parayla elbise aldık.sigaradan dolayı ugruyordu zaten.3-4 saat sonra beni sevin haykirisina seviyoruzz sesiyle karsilik verdik balkondan.onu eve cagirdik geldi.anladigi olcude biseyler konustuk.arkadas onu yikadi.giydirdi. artik bu evde yasayacaksin dedim.kendi odami ona vermistim.kisisel esyalarimi alip bende salona yerlesecektim.yeni ev arkadasiyla 4 kisi olmustuk.bir arkadas gonulsuzdu.gerekirse yollarimizi ayiracaktik..
Ilk gunun gecesi ne varsa yemegimizi yedik.baska frekanslara gecsede sıklıkla birazda muhabbet ettik.sonra herkes uykuya daldı..
Sabah odasının kapisini caldim.ses yok.tekrar caldim yine ses yok.birkac saniye duraksadiktan sonra odaya girdim.kokuya karsi hassasim.lavaboya yetisemeden kustum. Odada kimse yoktu. Dışarda vahşi hayata alışmışcasina kendi yasam bolgesinin sinirlarini idraririni yaparak belirlemisti..kimbilir belkide sokaklarda bu koku onun emniyetiydi.tecavuz kalkaniydi.ve aliskanliklar kolay birakilmiyordu..
Isin kotu tarafi o hemen hemen hergun gordugumuz teyze birdahabizim oralara hic gelmedi. Onun utandigindan uzuldugunu dusunmek beni hep uzdu..
%80 su %17 huzun %3 tuzdu..