bugün

şimşek gibi bir kerede bütün kurallar insin, olay üzerine inen değişmez kurallar sizde hiç mi insan yapımı izlenimi uyandırmıyor ? nasıl bu kadar cahil olabiliyorsunuz ... organsal sisteminizi ve r komplexinizi neokorteksinizle bastıramayacak kadar nasıl bir gaflet ve dalalet uykusunda olabiliyorsunuz ...
(bkz: hadi kalk yerine yat yavrum)
ben islami birliği ve gücü sağlıyım ondan sonra gezinirken bakıyım ,şarap içip tavla oynuyorlar dönüşte kavga ediyorlar ve allahın aklına geliyor, dur ya ben bi içkiyi yasak ediyim .allah suresi (!) başta yasak edersem hz hamza gibi güçlü ayyaşların iman etmelerini sağlayamam çünkü ben allahım çok zekiyim.
akıllara durgunluk veren soru.*
nota gelince : ''organsal sisteminizi ve r komplexinizi neokorteksinizle'' yazmasan ateist olucaktım birader.
inananların inen ayetleri ve kuralları daha rahat özümseyebilmeleri için.
misal: mekkede inen mekki ayetler daha çok bireysel yaşamla ilgili kuralları anlatırken, medinede inen medeni ayetler toplumsal sorumlulukları işleyen ayetler olmuştur.
değiştirilmeyecek sabit kurallar dizisinin 15 yıl içinde olaylara göre inmesi şizofren bir aklın ürününden 1 adım ötesi değildir ... 22 sene 2 ay 22 gün içinde din profesörü olabilirsin çoban bile olsan . 622 yılında bu profesörlüğe verilen unvanın adı peygamberlikmiş ...
(bkz: inançsızların akıllı olduklarını idda etmesi)
özümsenebilmesi içinmiş ... '' peygamberin evinde fazla oturmayın o utanır size söyleyemez biz her şeyi açıkça söyleriz.'' 1400 yıl oldu hala bu ayeti özümseyemedim aşmış şakirt kardeşlerim.benim anladığım hadi la bizim de bir sex hayatımız var ille allah mı olalım bunu anlamanız için ? bunun gibi yüzlercesi hatta . (bkz: inançlıların olayı aştıklarını sanması) sizin aşma dediğiniz olay yadsıma ve rasyonalizasyondur en fazla.
yapılan açıklamaların % 99 u sen anlamazsın hadi kardeşim bırak bu ayakları vb tepkilerdir. beynini kullanma ihtiyacı duyan insanlar olsalar zaten teist olmazlar biraz da öz eleştri lazım haklısınız benim hatam.
çünkü içinde bir toplumun, yanlış ve sapıkça geçen hayatın yeniden düzeltmek için gereken onlarca farklı kuram vardır. gelen ayetler beraberinde bir çok görev ve sorumlukta getirir; işte bu yüzden allah gönderdiği dinin her parcasının insanların hayatına geçirmesi için zaman tanır. yanlıştan vazgeçmek ve yerine doğrusu yaşamak. neden bir anda inmedi sorusuna da yüzlerce ispat bulununabilir ben sadece şu an aklıma gelen bir tanesini söyleyebilirim. mesela 40'ına kadar madde bağımlsı olarak yaşamış bir insan tedavi olamak istese, aylarca sürecek olan iyileşme sürecinde kullanması gereken ilaçları bir seferde içmesi kesinlikle mümkün değildir. ancak belirli bir periyotla uygulanan bir tedavi o insanı yeniden sağlıklı yapabilir. bu yüzden allah insana bu yükü bir seferde vermemiştir. bunu da kabul etmiyecek insan zaten kendi bildiğini okur, ihtimal ki okumayada devam edecektir.