bugün

kişinin sanki kendisi hiç liseli olmamış gibi düşünmesi sonucunda; hormonları sebebiyle bir takım fikirlerini ve hareketlerini kontrol etmekte güçlük çeken belli bir yaş grubunu liseli tabiri altında aşağılamasıdır.

bu aşağılayan insanlar; ortaokuldan sonra direkt üniverisiteye atlamış ve o devri yaşamamışlardır.
Liseli olan şahısların zorla insanları kendinden soğutmaya çalışmalarıyla diğer şahısların hakkının yeniyor olmasıdır. Oysa ki herkes zamanında lisede okumuştur lakin iki edepsiz çıktı diye diğerlerinin hakkı yenmemelidir.
Liseli yazarın diğer yazarlara isyanı için yazılan açıklama.
sanılanın aksine ''liseli'' tabiri kişinin örgün eğitim durumunu belirtmek için kullanılmaz. hemen herkes * liseyi okumuştur ya da okuyacaktır. ancak hepimizin bildiği üzere insanların lise çağında belirgin bir biçimde ortaya çıkan ve toplum tarafından alay konusu olan ya da hoş karşılanmayan tavırları dikkat çeker. size bir insan liseli dediği zaman; işte sizin bu özellikleriniz hakkında bir eleştiride bulunuyor ve sizi bu yönde aşağılıyordur. yani liseye gittiğiniz için üzülmeyin, liseli tavırlarınız olduğu için üzülün sizi lanet pislikler.

not: öte yandan bu kelime yukarıda bahsi edilen özellikleri gösteren her yaştan insan için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

(bkz: kıyamam ben sana)
gunumuz liselilerin evrilmis oldugunu goz onunde bulunduracak olursak, gunumuzde hakaret olarak algilanilmamasi gereken durumdur.

ben lisedeyken dunyadan habersiz sunepe bisidim. simdikiler boyle mi. adamlarin her bi b.ktan haberi var.