bugün

anlaşılamayandır. okula kayıt olurken okula 100-200 lira bağış yapmak zorundasınız, aylık da para istiyorlar. neymiş devlet doğalgaz parası vermiyormuş. sakın inanmayın hepsi şerefsiz bunların. ceplerine atıyorlar.
(bkz: gasp)
iyiye kullanıldığı takdirde okullara ve bir çok öğrenciye iyi imkan sağlayacaktır. ama gel gör ki; o kadar para toplanmasına rağmen öğrenci bir fotokopi çektirmek için okulun karşısındaki kırtasiyeci dayıya kısıtlı olan parasının bir kısmını aktarmak zorunda kalır. o sırada belki de doğuştan futbola yetenekli bir kardeşimiz kola kutusuyla maç yapmaktadır. ya da bir diğer derslerinde başarısını kanıtlamış, ailesinin maddi durumu pek yerinde olmayan hanım kızımız büyüklerinden kalan kitaplardaki soruları silip tekrardan çözmeye çalışmaktadır. tabi bu sırada okulun kel, tombul, evli, çocuklu müdürü atlamaya çalıştığı edebiyat hocasına aidat paralarıyla küçük sürprizler yapıyor olabilir. söylediklerim her ne kadar hayal ürünü olsa da, benim lise okuduğum zamanlarda bi kısmı yaşanıyordu. belki şuan devlet baba bir takım müdahalelerde bulunmuş olabilir bilemiyorum. bide spor parası vardı unutulmayan. spor parası.
cehape yapmıştır kesin ya da paraleller yapmıştır. akp'ni yapması mümkün değil. akp iktidarsız bildiğimiz kadarıyla. *
anayasa ihlalidir.
Okul aile birliğine katkı payı olarak alınan illegal paradır bu.

Elektriği, suyu, ısınması derken başa çıkamıyorlarmış vs. Ulan amın evladı cebinden mi veriyorsun o parayı? Ampulun patlasa yenisi takan kişi yine devlet olacak, sen ne hakla 5-10 lira harçlık alan öğrenciden 100-200 lira istiyorsun?

Lisenin son yılına kadar beş kuruş vermemiştim bu ibnelere. Staj dosyamı istediğimde 100 lira bağış karşılığı vereceklerini söylediler. itirazı kabul etmeyen kişi de müdür olmuştu. el kadar çocuksun mecburen boynunu büküp veriyorsun da böyle olmamalıydı. Ah şimdi olacaktım ki hepsinin anasını sikmiştim.

Sonuç olarak Verdik parayı, aldık dosyayı. Mezun olup gittik..