bugün

çok ilginç bir realite.
kimse kusura bakmasın.
Çok az var.
abi ne boş insanlar var ya.

bir insanın yaşamının nasıl geçeceğini %90 oranla ailesi belirler.

aile fertlerini de onların ailesi belirlemiş olduğu için belli sosyo-ekonomik grupların hayatları da kaçınılmaz olarak birbirine benzer oluyor.

buradaki tuzu kurular da atıp tutuyor yüzsüzce.

şimdi burada atıp tutan aynı tuzu kurular bir roman mahallesinde parasız pulsuz, elbisesiz, yıkıntı döküntü bir evde dünyaya gelmiş olsaydı.

annesi babası taa dededen okuma yazma bilmiyor olsa. ailesi hayatta kalabilmek için zaten yanlış yolu seçmiş olsa ve tüm aile ve çevresinin kimisi hırsız, kimisi tokatçı kimisi dilenci olsa.

bunun yanında sabredip çalışanlar da *rospu çocuğu vicdansız kimi işverenlerin işinde, ırkları çingene diye normalin altında para vererek dışlayarak en ağır şartlarda çalıştırdığı işlerle anca karnını doyurabilseydi...

sanıyorlar mıydı ünv okuyabileceklerini, eğitim alabileceklerini falan çiçekler böcekler romantizm falan...

s*ktirin ulan ordan...

ulan adamlar düzenli karnını doyurma olayını çözebilmiş değiller henüz. üstelik en büyük problemi de ırkçı *rospu evlatları teşkil ediyor.

siz adam olsanız burada onun bunun hakkında atıp tutacağınıza dil uzatarak hakkına girdiğiniz bu insanlara kendi çağımızda destek olurdunuz.

emin olun o çalgıcı, hırsız ve okuma yazma bilmeyen çingene kardeşlerimiz, ırkçı *rospu evlatlarından daha insanlar. ve size *rospu evladı diyen ben hayat 1-0 yenik başlamış o kişilere saygı duyuyorum.
(bkz: türkan şoray)