bugün

türkiye'nin tezatlar ve ikilemler konusunda ün yapmasını gerektiren hadise.

"
24 ocak 2003'de, merkez yüreğir ilçesine bağlı sofulu beldesi şehit pilot üsteğmen akif palalı lisesinin o dönemde müdür vekili olan mehmet doğan, yanında dsp belde yöneticisi ile birlikte yüreğir ilçe milli eğitim müdürü ali bolat'ı ziyaret edip okullarının ihtiyaçlarının giderilmesini istedi. ali bolat da iddiaya göre benim ülkeyi bölenlerle, bölücülerle işim yok, gidin şube müdürleriyle görüşün dedi ve kapıdan çıkarlarken de gel lan müdür buraya; diye bağırdı.
"

"
ilçe milli eğitim müdürü, bölücülerle işim yok sözü nedeniyle görevden alınıp, bir köy okuluna sürüldü. lan demesi de hakaret sayılıp 657 sayılı devlet memurları yasasının 125/d-d maddesi uyarınca tevhiden bir yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi. doğan'ın o andaki görev durumu dikkate alınarak, bu ceza 4 de 1 oranında maaş kesimi cezası olarak uygulandı.

bolat, görevden alınması ve verilen cezaların durdurulması için bölge idare mahkemesine dava açtı. davalar sürerken, ceza almayı hazmedemediğini belirten bolat, 2004'ün ağustos ayında emekliye ayrıldı.
"
(kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/...)

milli eğitim müdürünü sıfatından eden bir hareket, başbakan'ı ne etmelidir?
düşünülmesi gereken bir soru bu.
ama o hala başımızda; duruyor.
güncel Önemli Başlıklar