bugün

toplu taşıma araçlarında girdiğim durumdur. konu ile ilgili aptal olduğumu düşünüyorum. ancak bu durum sıkıcı toplu taşıma araçları yolculuğumu daha keyifli hale getiriyor ve çabuk bitmesini sağlıyor.

şöyle oluyor...

ne zaman bir toplu taşıma aracına binsem gözlerim bir bayan arıyor. halbuki sapık falan değilim. en azında eğitimliyim. ahlak kuralları çerçevesinde doğru hareket etmesini biliyorum.

gözlerim aradığı ancak bulduğı yada buldukları bayanları önce gözlemledikten sonra eğer güzel ve çekici bir tarafları varsa ben moda girmeye başlıyorum... ve içimden şöyle düşünceler geçiyor...

evet bana bakıyor, gözü üstümde, ona bakmamalıyım, göz göze gelmemeliyim, her hangi bir nesneye odaklanmalı ve karizma bir bakış sergilemeliyim. eğer ayakta isem ve ayakta savrulmaktan belim kopsada dik bir duruş sergilemeliyim... gibi düşüncelerle toplu taşıma aracında savrulurken. bazende acaba baksam göz göze gelirmiyim. gözgöze gelsem zayıflık mı göstermiş olurum.

belli ki bende bir sorun var. ama bu sorun bu iç düşünceler toplu taşıma araçlarındaki yolculuğu o kdar sevdiriyor ki bana iple çekiyorum. resmen inatlaşma mücacelesi veren diyaloglar yaşıyorum içimde.

bazen o kadar tatlı insanlar oluyor ki sevgilim olsada sarılsam sımsıkı diyorum...

bazen sadece sevindirmek için bakıyorum. bazı bayanların tribe girdiğini görüyorum...içimde yine bir diyalog...

bu arada toplu taşıma araçlarını kullanmakta yeniyim yaklaşık üç haftadır. haftasonları hariç hergün kullanıyorum.

helede geçenlerde bir yakadan öbür yakaya tam 1,5 saatte geçtim. sabahın köründe köprü trafiğinde tek kelime ile mükemmek bir yolculuktu... yağmur hafiften yağar gibi idi. tam köprünün üzerinde iken puslu kapalı boğuk bir hava, boğazın köprüden melankolik görünüşü harikaydı. pierces - boring eşliğinde yaşadığım duygusal hazlar bu satırlarda kalıcılığı sağlıyacak kadar etkiledi beni. o karşıya trafiğin yoğun olduğu saatlerde gidip geldiğim yolcukta defalarca aynı şarkıyı dinleyerek şarkının bendeki etkisini tüketmeye çalıştım. ancak tükenmedi. bugün biraz daha tükettim. manyak gibi dinliyorum. heralde bir kaç güne kalmaz o şarkıda bende biter...

yeni bir şarkı bulmam lazım bünyemi sarsacak inanın çok zor buluyorum böyle şarkılar. ergenlik dönemlerinde daha kolaydı bu işler bir çok şarkı seni sarsardı. yaş ilerledikçe daha da zorlaşıyor...
hemen tribe girilir koltukta dik oturulur hatta telefonla ugraşılır bak ben mesgul adamım gibilerinden.hayaller bile kurulur gelecek hakkında.

ve fakat o kız sana bakmak istememiştir.gözü dalmıştır.
tribe girme değildir o ,kişinin o olaya, yani kadının ona baktığına içten içe inanmasıdır.bu durumda kadın yada kız yada erkek ona bakmıştır ama bu bakış sıradan bir bakış yada ilgili kişinin 'kendimi güzel yada yakışıklı buluyorum dur bi bakim bakıyorlarmı bana' diyerek bakması değildir ,sizden hoşlanmıştır kardeşim açıkca ama sizden hoşlandı diye sizin ile otorup çene çalacak yatacak flört edecek hali yoktur.ha şöyle bir durumda var karşı taraf size bir sefer baktıysa ve siz rastlantı eseri o bakışı gördüyseniz buna ayrıca itibar etmemelisiniz.o ayrı br konu.
bu tür durumlar aslında kız seni hiç görmüyordur.