bugün

"abi yolda hatunla gidiyoruz, yaşlı bi adam çıkmış dükkanın önünde abdest alıyo. şaşırdım, "lan çıkmış kaldırıma abdest alıyo pezvevnk, başka yer yok mu alacak" dedim içinden, sonra bi iki adım gittik, arkamı bi döndüm herif bizim hatunun arkasından öküz gibi bakıyo..."

monologun kalan kısmı tahmin edersiniz, bi dolu küfürle devam ediyor. yaşlı insanları hep günahsız, saf, temiz varlıklar olarak bellemişimdir çocukluğumdan beri; belki de durmadan yanlışları ikaz ediyor, gençlere durmadan telkinlerde bulunuyor olmaları, sözlerinin dinlenir olması onlara kutsal bi bakış açısı, sarsılmaz bi saygı kazandırmıştı gözümde. yalnız işte, her güzel şeyde olduğu gibi bu hissiyatımda da, aklım ermeye başladıkça, sağda solda duyulan, görülen uygunsuz sahnelerle sarsıntıya uğrayacaktım.

kız arkadaşınızla iki gezmeye çıkarsınız, bu orospu çocukları her adımda karşınızda; bunların gençlik halleri ayrı bi vak'a tabi,ama bu hürmet ettiğimiz, saydığımız hatta sevimli bulduğumuz ihtiyar piçlerin bu boku yemesi daha can sıkıcı olan kısım. ulan senin bu etten zevk duyabilmen benim midemi bulandırıyo orospu çocuğu, sen hangi cap canlı hislerle o hayvanca bakışı atabilyosun, gözlerinin içinden fışkıran arzuyu yaşamayı becerebiliyosun. sonra elinde ibrik çıkıp abdest alıyosun sokak ortasında; göstermek için allah korkusu olduğunu içinde; hepimizin götümüzün yanacağı mesajını iletmek için. ibnenin evladı seni.

sonra otobüste yaşlılara yer verelim. nah veririm lan yer; kalkiim de, oturduğu yerden körpecik liselilerin götlerini seyrediversin pezevnk, salyaları aka aka.
ağzının kenarında akan salyaları son derece iğrenç bir görüntü teşkil eder.
- nereye bakıyon hacı abi.
- la olum göte bak la, yerim ben onun küçük götünü.
- abi torunun yaşında kız, etme eyleme.
- olum o da çarşaf giyseymiş, belli etmeseymiş götünü. öle açarsa ben de *
- piiiii. e gitmiş bu.

aman tanımlayalım: gözü arkada gitmeyecek zındıktır. *
yüzde yüz yağlı etten müteşekkil göte et muamelesi yapamayacağımızı bize göstermiş, yerinin çok geçmeden yeni nesillerce doldurulacağı ehtiyar. * bir de *
yoldan geçen mini etekli kıza aynen başlıkta bahsedildigi bakan amca, cevreden gelen "aa amca da bakıyo" tepkisi üzerine kızılay ın ortasında "ne yani amca bakamaz mı!" diye bagırmıstı.*
Linç edilme potansiyelide yüksek olur kendilerinin. *
"Horoz ölür gözü çöplükte kalır" atasözünü doğrulayan, "akıl yaşta değil baştadır" atasözünü de destekleyen çapsızdır. beyniyle değil "pipisiyle" düşünür, duyar, hisseder, çok görmemek lazım:)))
elbiseleri pis olur bu tiplerin ve genelde saçı sakalı birbirine karışmış bu adam dede değildir; olmamalıdır.
"bizden değilse her türlü bakış mübahtır" görüşündeki adamdır. şimdilerde daha rahat bakıyorlar, devir onların devri. eskiden o kadar belli etmiyorlardı kendilerini.
hüseyin üzmez sendromlu tiplerdir...
bu yaşlı osuruklar TEL kadayıf olmuş halini bakmaz hiç... pis salyalarını akıtarak körpecik kızları; cılk yumurtaya dönmüş BULANıK BAKAN gözleri ile süzüp durur.. titrek elleri ile buruşuk çenesini sıvazlar bir TARAFTAN DA...*