bugün

sanırım yeryüzünde yüce sülaleme mahsus bir husustur. 2 yıl boyunca bi kızla sevgili kalan napoli, guiness ile rekor sevincini paylaşırken, kız tarafından gelen acı haberle sarsılır. "artık gelin isteyin lan" çağrısı yapmış babası. baba rahmetli anne de suud sınırlarına yakın olduğundan abiye kalmıştır isteme işi.

öncelikle abimi tanıtim, yengeme telefon satmış insan. başka bir şey anlatmama gerek var mı? karısına telefon satabiliyor takasla. yok kayserili değiliz, ama abimin ordan bi çocukla karıştığına eminim zamanında.

kızın bonservisini almaya gittiğimizde, kızın ailesi havaalanında napoli atkılarıyla karşıladı bizi. yok şakası bi yana çok sevinçle aldılar bizi eve götürdüler. iyice ifrit oldum, kızda bi sorun var da ben mi görmüyorum diye. bir ara organ mafyası olmasınlar dedim, hatta öğlen vardığımızda kola verdiler içmedim. ama bi canım çekti bi hava alim diye çıkıp bakkalda kola içip geri döndüm.

akşam oldu, sırf formalite olsun diye kahveler neyim geldi, kız istenme faslına geçildi. benim salak hatun tuzlu kahve klişesini gerçekleştirdi, yalnız beni tutturamadı kahveyi dayısı içti. zaten sevmemiştim dümbüğü, bi tükürdü üstü başı battı. iyi oldu. lan allahın emrinden nasıl mazda'ya geldik bilmiyorum, abim arabayı anlatmaya başladı, allah ın emri peygamberin kavli ve mazda? kızın babası da eski motorculardan. öyle şahin k gibi değil. motorcu işte, araba maraba çok severmiş. fiyatı sordu, abim yüksek bişey salladı, çok diyon hacı dedi adam, ortada buluştular, el sıkıştılar. yüzükleri takmayı bile unuttu ibneler, sonra "hadi çocukların da şeyini yapalım" diyerek yüzükler filan takıldı. abimle adam tokalaşırken, hala devir işlemini konuşuyorlardı. lan ne ruhsuz heriflermiş.

araba satıldı, kızı verdiler ama, 1 ay sonra biz ayrıldık kızla. duydum evlenmiş, mazda da kocasındaymış. abi senin götüne koyim burdan.