bugün

yaşadığım bir olaydan dolayı güven ve sevgi hissini kaybettim,bence sevmek kelimesi çok derin bir anlam barındırıyor herkesin yapabileceği bir eylem değil neyse instagram dan mesaj attı biraz sohbet ettik numarasını attı wp den konuşalımmı dedi ordan konuşmayı sürdürdük tabi ben arkadaş olarak görüyorum,birlikte şiirler yazdık 3gün felan sabahladık hoş bir sohbet oldu
beni sevdiğini söyledi oysaki ben onu arkadaş olarak görüyorum ,onu incitmeden nasıl reddedebilirim arkadaşlar fikri olan varsa beni aydınlatibilirmi?
Hiç olmadı
Ama şu oldu

Kızlar beni incitip reddetti.
En sevmediğim şeylerden biri, bir insanın beni incitmekten korkup incitmesidir.

Ben bir insanı arkadaş olarak görüyorsam şöyle diyorum. Seni arkadaş olarak görüyorum. Seviyorsam, yine çıkıp seviyorum diyorum. Özlüyorsam özlüyorum, özlemediysem özlemedim, istiyorsam istiyorum, istemiyorsam istemiyorum. hatta ölür gibi sevdiğim insanlara karşı o an aşırı öfke nedenli sevgisiz hissedeyim, çıkar karşısına seni sevmiyorum derim. Ben biliyorum 3 gün sonra sinirim geçecek, yine çok seveceğim ama bilsin sevdiği ve değer verdiği insanın ona karşı hissettiği seyleri. Dilerse egosuna yenilir çeker gider, dilerse biraz bekler her şey düzelsin diye, kendisi bilir.

Aynı şeyi karşı taraftan bekliyorum. Ben hayata siyah ve beyaz olarak bakan biriyim, ya siyah desin ya beyaz, beni ikisinin arasında hissettirirse sinirlenirim. Çünkü sevmiyorum insan ilişkilerinde belirsizliği.

Bu böyle olmalı. Karşı tarafı oyalamaya, umut vermeye, sizin gibi hissetmeye zorlamaya, zamanını çalmaya hakkınız yok. Ben seni arkadaş olarak görüyorum diyebilecek cesaretiniz olsun. Teşekkürler.
Genetiğinizde hanzoluk denen o lanetli özellik yoksa, ucundan kıyısından insanlığa bulaşmışsanız yapılması gereken nazik harekettir.

Duyguyu örselemeden de, karşınızdakinin onurunu incitmeden de, onu kötü hissettirmeden de, anlatabiliriz birçok şeyi, yani bu mümkün.
insan olmak çok güzel, sen de gelsene!
iletişim eksikliğinin, kendini ifade edememenin, insan ilişkilerinde dürüst ve samimi olamamanın sonucunda, karşısındaki insana yanlış anlayacak ortamı hazırlayıp işleri içinden çıkılamayacak hale getirdikten sonra kaçacak delik aramanin Uludağ sözlükte entry biçimine getirilmiş halidir.

biraz uzun bir tanım oldu sanırım.

çözüm önerisi:
derdini o kişiye açık ve net biçimde tez zamanda söyleyip, karşısındakinin duygularıyla oynamaktan vazgeçmek.