bugün

kahkakalarla gülünecek, zırvalanmış başlıktır.
not:hiçbir ülke kabul etmezken, gelip el etek öpüp ülkemize yerleşen, dili, ülkesi olmayan mahlukların. komik iddaları, harbiden bu yazılana inanıyorlarsa, söylüyorum abi bunların topu şizofren.
kürtçenin toplama olmadığını ispat edenin alnından öperim. Tamamen bazı dillerin şuan ki ve zaman içindeki değişimlerinden oluşmuş bir dildir.
aynı zamanda kürtçe diye bir dil yok ki toplama dil olsun ehuehu diyebilecek kadar da zevzektir.
kafatasçı zihniyettir. onu görmezden geldiğinde yok olacağını sanar.
olurmu öyle şey tüm diller kürtçeden türemişdir!
bak nasıl hoşlarına gitmiştir bu önerme.
kurtce bir dil olmadigi icin toplama olup olmadiginin onemi yoktur. bildigin farsca la cogunluk! oradan buradan komple arakla dil olunmaz, hele devlet hic olunmaz.
günlerden birgün, tavla muhabbeti yapıyoruz. arkadaşımın merakını gidermek için, yek dü se cehar penc şeş tir, dedim. muhabbete kulak kabartmış kürt bir arkadaş ''abi sen kürtçe biliyorsun'' dedi. ''hayır bilmiyorum, farsçadır bu sayılar'' dediğimde inanmayarak şaşkınlıkla bize bakınca gülmekle ağlamak arasında kaldım.

dünyada belli-başlı dil aileleri vardır, kürtçe farsçanın bir lehçesi olmakla beraber orta-doğu bölgesi dillerinden birçok kelime almıştır. bu durum birçok dil için geçerlidir, doğal süreçtir.

bazıları yine anlamak istemeyecektir ama ısrarla yazıyorum. dünya dili olma yolunda hızla ilerleyen ingilizce, almanca'nın modifikasyonudur. içinde en fazla yabancı kelime barındıran dildir. 6 yıl almanca okumuş biri olarak ingilizce'yi öğrenmek çocuk oyuncağı gibi birşey oldu.

ama mesele her zaman ki gibi mesele türk ve türkçe düşmanlığı yapmaktır. daha önce defalarca yazdık belgesini aktardık; dilbilimcilerin ortak kararı;
- çocukların en kolay öğrendiği dil türkçedir. avrupalı çocuklar düzenli cümle kurmayı 3-4 yaşında becerebilirken, bizim çocuklarımız en geç 2.
- matematiğe sahip tek dil.
- en akıcı dil. hiç türkçe duymayan diğer milletlere türkçe metinler dinletildiğinde, tamamına yakını ''konuşurken nefes almıyorlar galiba, çok hızlı''
- vs. yazmaktan bıktık.