bugün

iki tane tek hücrelinin bulunduğu bir resim ile ilgili cümle.

birisi kürt olmasına rağmen terörü desteklemediğini söylüyor. ben de bu vatanın yurttaşıyım ve vatanımı seviyorum algısı yapıyor. ama beynine bilmem ne yaptığım ''tanrı türkü korusun'' diyor ortamın gerginliğinden. kürt olup türk milliyetçiliği yapmak ilginç. hadi bu tek hücreli kabul edilebilir düzeyde.

bir de bizden biri var. 1 tane hücresi bile olmayan biri. karşı tarafın olumlu sözlerine rağmen ''aq kürdü'' demeye devam ediyor. şimdi ne yazsam boş bu elemana.

nefret edelim kürtlerden. hobi olarak yine yapalım da hepsinden nefret etmeye gerek yok. otur, verilen beyinle karışıyı bir dinle. temkinli yaklaşmak sana kalmış. her kürt'ün böyle olmadığını gayet iyi biliyorsun.
ne güzel. saygılar.
ergen diyaloğu bu ciddiye alınması sizi komik durumuna düşürür asıl. amma velakin bunu bilen bazı kürtlerin olması sevindirici.
Birincisi büyük değil daha ergen belli. ikincisi bir insan ırkını sevmese bile böyle atarsa kimse tarafından sevilmez. Şimdi tatlı gelir hoş gelir ama yeri geldiğinde hop sen orada dur demesini bilir birileri.

Çocuğum kürtsen kürtsündür. Bu kadar basit. Keşke olmasaydım diye kahrolunacak bir şey değil. Kötü bir insan olursan sana kötü insan derler, kötü kürt demezler. Sana takılan sıfatlar sadece seninle ilgili.

Lazları da anlamıyorum ben mesela, lazsın ve türklerden çok türklük taslıyorsun. Çok avam bence. Vatanı, milleti sevmek çok ayrı bir şey. Taşına toprağına ölürüm bir tanedir. Ama lazsan lazsın, kürtsen kürt. Hayatta tek gayeniz bu mu? Süper.
(türk kürtsüz kürt türksüz yaşayamaz) erzurum kongresi derin tarih dergisi ağustos sayısı.
oha amk...

bu da eşşeğin kulağına suyu kaçırmış ama . herkes kendi milletiyle gurur duymalıdır .
Kendi tarihini, dilini, kültürünü yok sayıp ona küfreden bir gereksiz diğer tarafı da zamanı gelince satar. Kişiliksiz velet.