bugün

zorla müslüman olmuş bir toplumda, kimin önce müslüman olduğu tartışılmaz.
kürtlerin son yıllarda müslüman olması kaynak, veri ?
eğer kaynak bir göt ise bir şey diyemem. inanırım sadece !
bu ülkede bölücü bir kesim mi var yoksa bölücü kesim var deyip bölenler mi var bilemiyorum.
gerici islami akımın ve irticanın yıkıcı etkisi nasıl keşfedilmiş. isveçli bilim adamları yardımı ile mi ?
kürt kelimesini kullanmak bile bölücülüktür. bunun arkasında ötekileştime, bir grup insanı toplumdan soyutlama vardır.
kürtler bik bik türünden ağlamaklı cümleler kuran, bölücülerden bahsedenler asıl bölücülüğü kendileri yapıyorlar.
sizin zanlarınız, önyargılarınız gözlüklerinizdeki pislik, toz, kir gibidir. gözlüklerinizi temizlerseniz dünyayı daha güzel, daha temiz görürsünüz.
kürtlerin türklerin vs.. başka halkların ne zman müslüman oldugunu kaynagı göt olanlar neden merak ediyorlar anlamadım...
benim dedelerim 1000 yıldır müslüman ve hatta onların daha evelliyle de onur duyuyorum istersen güneşe tapsınlar istersen hristiyan olsunlar önemli olan beni bugune getiren insanlardır..

atalarıyla gurur duymayan medeniyetler çökmeye layıktırlar...
(bkz: entry yapacam diye bir halkı yeni müslüman yapmak)
kafası aşırı derecede karışıkların orasından burasından uydurduğu tesbitlerden bir tanesidir. üç beş tane marksist militanı görüp tüm kürtleri marksist, komünist sanan, aynı şekilde medyadaki kasıtlı hizbullah muhabbetinden etkilenip tüm kürtleri öyle sanan, aklını medyaya emanet etmişlerden daha sağlam bir tesbit beklenemezdi zaten.

fakat diyelim ki öyle olsun. peki son yıllarda ak partiye verilen desteğin de türklerin aslında islama döndüğü şeklinde yorumlandığı neden görmezden gelinir bu kesim tarafından. onlar da mı düşman. demek ki kürtler onları da kandırıyor...hatta bu işte kesin israil parmağı bile vardır.

yine varsayalım ki doğru olsun. kürtler hep senin düşmanlarınla işbirliği yapıyor. sen ne halt yedin de yüzyıllarca seninle birlikte olan insanları kendine bu kadar düşman ettin.

(bkz: türklerin son yıllarda müslüman olması)
güncel Önemli Başlıklar