bugün

Çok dikkatimi çeken ve gerçekten inandığım bir durumdur .Kürtlerin birbirleri arasında iş yapmaları olsun sürekli birbirlerini araması vs. gibi olaylardan sonra anlaşılabilmektedir. Mesela kürt bir müteahhitin inşaatında türk bir amele çalıştırdığını gördünüzmü ? Adamlara helal olsun bizimkiler ise kendi tanıdığı adamı çalıştırmaz ki para kazanamasın kendisini geçemesin diye düşünür...
Alttan alttan muhteşem yürütülen ırkçı eylem.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
azınlık psikolojisi olarak lanse edilebilir. almanlar da aynı şeyi bizim için aynı şeyi söyler.
olması gerekendir.

afedersiniz ama aptallık bizde birazda. vay efendim et tırnak vay efendim bir kardeşiz. yarak kardeşiz amk. her kürt istisnasız kürt olmaktan gurur duyar(nesinden gurur duyuyorlarsa amk, neyse). bunu da söyler. bir kürt de demez ki sen ırkını kendin mi seçiyorsun. biz de birisi türk olmaktan gurur duysa 3 tane yavşak çıkar hemen vay efendim türk olmayı sen mi seçtin. lan dingil misiniz siz? bu kadar sığ mı mantık. türkler kürtler kadar milliyetçi, kürtler kadar faşist kürtler kadar ırkçı olsaydı bu coğrfyada kürt diye bir ırk olmazdı. n
türklerin milliyetçiliğinden kaynaklanmaktadır. bir geri tepkime mekanizması olabilir.
"solcu" geçinip ırkçılığın kralını yaparlar. çünki bütün toplumcu ideolojiler gibi "teorik" davranırlar. asıl garip olan dil millet bayrak gibi kutsalları olmayan ( ki benimde yoktur) hayatında bir kez bile "vay benim ay yıldızlı al bayrağım nasılda güzel" dememiş, kendi dilinin milliyetçiliğini yapan türklere "dil karın doyurmuyor" edebiyatı yapan türk solcularının mesele kürtlerin milli değerlerine gelince şahin kesilmeleridir. ne demiş camus peygamber;

'Aydın kafalılık,aklın çok dolaysız ve sınırlı yollar dışında,yaşantıda bir anlam bulma yeteneğini yadsıyan olumsuz bir tanımdır'

Albert Camus

ey toplumcu kalabalık yaşam bireyseldir toplumsal değil. tarihte hiç bir zengin kendisini fakirlere eşitleyecek kadar toplumcu olmamıştır
güncel Önemli Başlıklar