bugün

varmıdır.vardır. tirajı düşük gazetelerin tanınmayan bir yazarımı daha çok okunur yoksa internetten herkese açık bir sözlük yazarının entry si mi daha çok okunur. yorum sizin. benim yorumum, tartışılır.
tartışılması gereksiz bir konudur. tabiki de sözlük yazarları daha çok takip edilmektedir. 20-30 yıl öncesiyle neredeyse aynı olan gazete trajları ile o köşe yazarlarından ancak 3-5 tane adam akıllı okunan yazar çıkar. en basitinden örnek verirsek, sözlükte 8- 11 arası yazılan herhangi bir yazıyı binlerce insanın anında görüp okuma şansı vardır fakat diğer tarafta adam gazeteyi alacakta bir yığın felaket haberinden köşe yazarını bulup okuyacakta ooo ooo. hadi canım kandırmayalım kendimizi.
kesinlikle var olan sözlük yazarlarıdır ve okumak için sözlüğe girmenize bile gerek yoktur. sık kullanılanlara ekliyorsunuz oluyor bitiyor.
çok; ama çok acı. gerçekten, çok; ama çok vardır. burada ya da diğer sözlüklerde yazan birçok
yazar farkında değil; ama gerçekten şaşırtıcı bir şekilde bir çok okuyucusu var. niçin?
çünkü bu yazarlar bir günde tek bir konuya saplanmıyor, nehir gibi akan sol frame'de ki
başlıkları tarayıp hangisine daha iyi konsantre olursa, hangi konuda birikimi varsa hiçbir şekilde okuyucu kaygısı duymadan, rahatlıkla o konuda yazıyor. eğer, gazetelerde yazan ünlü yazarlar sözlük yazarı olsalardı, o zaman onlar da daha kaliteli, hatta sözlükteki bir çok yazardan daha üst seviyede yazardı. tamam hepsinden değil; ama bir çoğundan daha kaliteli yazardı.
(bkz: tamam abi geliyorum)
(bkz: siz gidin ben geliyorum)
sözlük yazarları köşe yazarları gibi yardırmadıkları için okunuyorlar, kısa yazan her yazar çoşar sözlükte, kitap okumaktan gazete okumaktan acizdir halkımızın çoğu ne yazık ki,
köşe yazarları ciddi yazarken, sözlük yazarları geyik yapar,
köşe yazarları güncel siyasi konular hakkında fikirler geliştirmeye farklı vizyonlar oluşturmaya çalışır, çoğu sözlük yazarı kendi hayatındaki güncel olayları aktarır ayşe özyılmazel gibi-bugün sevgilimden yine ayrıldıaam- kabul edelim hepimiz magazin düşkünüyüz.
sözlük yazarlarını aramızdan biri gibi görüyoruz belki de ancak köşe yazarları bir üst kademede sankim,
en nihayetinde sözlük yazarları kankadır, köşe yazarları beydir efendidir.
güncel Önemli Başlıklar