bugün

şerefsizin alasıdır. şahsım az önce otobüsten evimin önünde inerken tam o esnada komşumuz olacak pislik herif arabasıyla köpek yavrusunun üstünden geçer. ama takmaz bile, hızla yoluna devam eder park alanına doğru. şahsım hemen eve çıkar üstünü değiştirip köpeğin yanına fırlar. annesi "dur gitme sanane" falan der, üstüne komşuları koşturduğumu görünce de "aman zaten ölür o, hem köpekten korkarım ben" der gelmek istemez sonra onlara da basar fırçayı "insanlık öldü mü? günah be utanın" diye. köpeğin yanına toplanınca ayakları kanlar içinde ağlıyor ve yatıyor olarak buluruz. o sırada adam apartmandan çıkar bir hışımla yanınıza gelip "ee insan da ölüyo arabanın önüne çıktı ezdim ne var yani ? şikayet edecekseniz edin, aha şurada oturuyom, siz de toplanmışınız bir de " der. bunları söyleyen o ağzına kürekle vurasınız gelir. sonra sinirden ve üzüntüden ağlamaya başlarsınız, oradakilerin yardımıyla köpeği sakinleştirip alırsınız. ama bu sefer siz deliye dönmüşsünüzdür, aklınıza bundan yıllar önce araba altında kalarak can veren köpeğiniz gelir. en yakındaki veteriner de oldukça uzaktır, alelacele eczaneye götürürsünüz ve binbir uğraşla yardım ettirirsiniz. köpeğin korkusu gözlerinden okunuyordur.. hemen yarasını temizleyip sararlar, siz de ağlaya ağlaya geri dönüp yavruyu kardeşlerinin yanına bırakırsınız. anne köpekse korkudan sadece bakmaktadır. işte böyle ahlaksız, adi, şerefsiz, vicdansız insanlar da var sözlük. bir de yardım etmek için köpeğin yanına gittiğinizde sizi paylıyorlar.
O jantların boy boy olduğunun hatırlatılması gereken katıksız ibnedir.