bugün

bize ait bir davranış biçimidir. türk milletine yani. zaten adam gibi okuyan başka dinden yabancı da olsa sonr amüslüman olup bizden daha fazla sahip çıkıyor gerekenleri yerine getiriyor.
hamam filmini izlemeden, hamamcıları ibne gösteriyorlar demekle aynıdır. yaşanmıştır.
(bkz: kuran ı kerimi okudum hayatım değişti)
insanlarımızın kara çarşafa kapanarak yaptığı iştir. islamda ve kuranda vucudu teşhir etmeme vardır örtünme vardır bunun için illa türban takmak ve kara çarşafa girmek gerekmez. hele türban başlı başına yanlıştır vücudu teşhir etme diyor ama türbanın altına daracık etek giyiliyor. gidin sorun ve öğrenin
(bkz: sordum öğrendim)
(bkz: biliyorum konuşuyorum).
kuran ı okuduktan sonra ahkam kesmekle aynı iştir. kuran ve benzeri kutsal kitaplar kişiye ahkam kesme bileti vermez; yoksa jartiyeri giyen herkes madonna olurdu değil mi?
Türkiye'nin bir diğer gerçeği. inandığı kitabı eline dahi almayıp, klavye başından fetva veren o kadar genç mücahit var ki artık hızlarına yetişilmiyor.
cahil insan modelidir.
bilgiçlik taslıyan cahil insandır.
sadece kuran ı okuyupta diğer tüm dinler saçma en matıklısı islamdır demek ile aynı şeydir.
genellikle müslümanlar tarafından inanmayanlara yöneltilen suçlama. bu suçlamayı yapan müslümana ahzab suresindeki o meşhur ayetlerden bahsederim. genellikle yalan söylediğimi iddia ederler çünkü hayatlarında bir kere kuran'ı alıp okumamışlardır. elbette o ayetleri gösterdiğim zaman yüzlerinde şaşkınlık olur ama elbette inanmaya devam ederler. merak edip de okumaz sonra da.

o yüzden şöyle tanımlayabiliriz. genellikle müslümanların yaptığı şeydir.
kuranı okumadan kuran ın mutlak doğru olduğunu sanan ve hayatını üstüne kurmaya çalışan kişidir. birde bunun kuran ı okuyup tevrat ve incilin tamamını inkar edenler vardır ki bunların klonlanıp saklanması gerekmektedir.

tekrar ediyorum "islam dinim, allah yaratıcım ve kuran kitabım' diyorsanız kuran ın içindeki tüm kavramlara sıkı sıkıya bağlı olmalısınız. çünkü kutsal bir kitap sonuçta allah göndermiş, cebrail indirmiş, muhammet yazmış değil mi? o zaman siz allah ın 1 tane bile kelimesini veya düşüncesini inkar edemezsiniz.

ne adem ve havva nın bilgi ağacından yedikleri elma yüzünden cennetten atıldığını inkar edebilirsiniz, ne nuh un o kurak yerde penguen ve kutup ayısı bulup gemiye koyduğunu, ne eşcinsellerin günahkar ve sapık olduğunu, ne isa nın geri dönmesini... Hepsini kabul etmek zorundasınız. dogma ve mutlak.

sözlükte sürekli kuranda bulunan bazı hikayeler ile çelişen yazılar yazan 'inançlılar' görülüyor, lütfen dikkat etsinler yazdıklarına... etmedikleri zamanda "neden bizle uğraşıyorlar?" diye sızlanmasınlar.