bugün

Kulağın üstündeki sert kısmı küpe, piercing, hızma gibi şeyleri takabilmek için tabanca veya iğne yardımıyla deldirme durumunun zararlarıdır.

Çok arada kaldım ve deldiren ya da duyan yazarlarımızın görüşlerini almak istiyorum. Yakışıp yakışmadığını da yorumlayabilirsiniz tabi ki. Sevgiler, saygılar.
işte aşağıdaki görüntülere bak ve karar ver kardeşim dememize neden olan zararlardır. her şeyden önemlisi mikrop kapar. oradan hava girer, bünye üşür zatürre bile olur.

https://www.google.com.tr...&biw=1016&bih=623
ben 5 yıl önce deldirmiştim iltihap kapmıştı kıpkırmızı olmuştu hatta uzun süre kafamın o tarafını kullanamadım uyumak için ama geçmişti , şu an kullanmıyorum zaten eskiden çok cool gelirdi şu an gereksiz geliyor. tavsiyem deldirmeyin kıkırdağı o kadar da hoş durmuyor, en güzel piercing kaş piercingidir yakışıyorsa. deldirecekseniz de hijyenik olması çok önemli ,mutlaka araştırın ve önceden görün yaptıracağınız yeri.
Kikirdak yapi itibariyle kolay kirilabilen yahut zarar goren bir yapisi yoktur lakin deldirdiginizde efsane bi aci duyabilirsiniz.ayrica kendini cok zor onaran bir yapidir kemige gore 9 kat gec onarilir.
bundan 11 yıl önce kendim tabancayla delmiştim, o zamandan bu zamana hiç bi sorun çıkmadı. demek ki zararı yokmuş. (bkz: düz mantık)