bugün

90 lı yıllarda saat 17 de show tv de hayatları duran power ranger tutkunu çocukların kapıldığı düşlerden biridir. hatta bu çocuklar okullarında bile "yeşil rencır bu" veya "kırmızı rencırmış lan bu" diyerek irtiba görmektedirler. arkadaşlarını istersen zordonla görüşüp sanada bir renk ayarlarım diyerek onlarıda bu sihirli dünyaya sokarlar. teneüfüslerde arkadaşalarına lord zed in canavarı diyerek ağzını burnunu kırarlar. go go power ranger şarkısı eşliğinde okul bahçelerinde maceradan maceraya atılırlar. veya doktor power ranger!!!
(bkz: fantastik facebook gruplari) *
(bkz: ben siyah rangerim)
(bkz: kız çocukların pembe ranger için kavga etmesi)
pembe ranger kizlarin kesin favorisi idi. bunun bir de sarisi vardi, o da kizdi sanirim. *
kendini geliştirerek pikachu'ya dönüşen yaratıklar. kendini tsubasa, benjamin hatta şirin baba zannedenler bile vardı. ay ay ay ay...
kızların genel ilgisi kimberly* üzerindyken erkeklerin favorisi de tommy'ydi.* * * *
kızların genel ilgisi tommy'nin üzerindeyken, erkeklerin favorisi de kimberly idi.*
bu kişiler muhtemelen okulda, teneffüs arasında power rangerlık oynuyorlardı.
çocukluğunu kask içinde geçiren insanlardır.
izledikten sonra bir süre etkisinden kurtulamayıp evin içinde eline geçen herşeyi silah sananlardır. ilginçtir o tuhaf makyajlı yaratıklarında gerçek olduğunu sanmak. çocukluk işte. itiraf etmeliyim bende inanırdım.
power rangersın oyuncak kemerini alıp, power rangerstaki elemanlardan birine dönüşmeye çalışıp dönüşememiş insanlardır.
tvde gördüğü hareketleri okulda da deneyip kafayı gözü yaranlardır.
tv de izlediği dizinin karakterlerini taklit etmektir.*
kendini pokemon sanıp balkondan atlayan mongollardan hallicedirler. ben misal kendimi balbazar sanardım; balba balba diye puslu bir sesle evin içinde bağırarak sağa sola çamaşır ipi atardım.

(bkz: o hikayedeki mal benim)
eski nesil küçüklerdir. yeni nesil sanmıyor efenim bizzat kendilerinden eminler pikaçuuuuuu olduklarına ve balkonlardan atlıyorlar inanabiliyor musunuz? bizler ne kadar masum veletlermişiz meğer, en fazla kemer alırdık power ranger olmak istediğimiz için. şimdiki veletler " ben pikaçuyum benim bir misyonum var, kanıtlarım hatta bak uçuyorum, pika pika " gibi son sözler ile ölüme gidiyorlar.
bide bunun ''ben chalizartım!'' deyip camdan atlayan versiyonu varki hiç sormayın.