bugün

bangladeş halk cumhuriyeti dahil, dünya üzerindeki hemen her devlet olabilmeyi başarmış devlettir... şu sıralar çeşitli oluşumların etkisi ve hatta boyunduruğu altına girmiş olan türkiye cumhuriyeti devleti hariç sanırım.

ulan öss 2010 sınavı yapıldı amınakoyim, tercih formları ne hikmetse "yanlış" basıldı ama fem'e gidince takır takır çözülüyor formdaki hatalar rehberlik hocalarının, engin bilgileri eşliğinde. öss ulan amınakoyim, boru mu? değil... yaklaşık 1 milyon(sınava giren sayısı daha çoktur ama ciddi olmayan kitleyi, ciddi oranda eledik buradan) kişinin, gencin hayatı şekillenecek ve okulların, geçen seneyi kaç puanla kapattıkları hakkında hatalar içeren bir form basılıyor.

aradan zaman geçiyor lisans mezunları için yapılan kpss kapsamında olmadık sonuçlar çıkıyor, bir yandan öss sonucuna göre yapılan yerleştirmelerde yazmadığı okullara yerleşen öğrenciler(ya da öyle olduğunu söyleyen) televizyonlarda boy gösteriyor... e amınakoyim ben kpss sınavım ile ilgili özel güvenlik önlemi mi isteyeyim? askeri personele başvuruda mı bulunayım gelip de sınav kağıdımın bekasını garanti altına almak için? heh işte o zaman da üç-beş tane insan evladı(başka birşey değil, insan evladı sadece) çıkıp da "yok efendim cuntacısın", "yok efendim darbecisin" ayakları yapmayacak arkadaş.
türkiye değildir.