bugün

download keyfini doyasıya yaşayamayan kişidir. sınırsız internet kullanan herkesin zengin olmadığı göz önüne alındığında bu sonuca varılıyor. yani bu vatandaş bilgisayar ile internet bağlantısı alabiliyorsa, ve fakat sadece birazcık daha ucuz diye kotalı internet alıyorsa bunun adı pintiliktir. başka türlü bir açıklamayı kabul etmiyorum.

şimdi biliyoruz ki; video siteleri, rapidshare, hatta messenger da açılan webcam bile aylık kotayı aşmaya yeterli olacak unsurlar. bundan daha öteye gidemeden verilmiş olan sınıra varılabilir hatta aşılabilir. pekala bu kadar kısıtlı bir alanda takılmak niye? doya doya interneti sömürmek varken bu kadar çile çekilir mi? hem kotalı ve kotasız internet tarifelerinin arasında pek bir meblağ farkı da mevcut değil. peki karşımızda bu kadar net bir tablo varken, siz kotalı internet kullanıcıları hâlâ neyin hesabını yaparak kâr yaptığınızı düşünüyorsunuz sorarım sizlere.

hem kotayı aştığınız zaman bazen kotasız tarifenin bile karşılığı olan ücretten daha fazla ödemiyor musunuz? bir kaç defa ödemişsinizdir. biliyorum, çünkü vardı böyle yapan tipler etrafımda da kurtardım onları bu yaman çelişkiden.

ttnet efendinin uşağı falan da değilim. bir sürü internet sağlayıcısı var memlekette. seç-beğen-al amına koyim. kafan rahat olsun.

şu an torrent açık ve deli gibi sömürüyor. oh mis.
fakir üniversite öğrencisidir. başta ttnetin sözleşmesini imzaladığı için başka sağlayıcıyada geçemez mecbur katlanır başına gelenlere. (bkz: platinum)
(bkz: moro)
her ay içeriden alacaklı olur.
(bkz: bereket)
güldüren pintidir. evet.