bugün

Geçen perşembe günü iş dolayısıyla Konya’da bir temizlik işçisiyle yaptığım ibretlik konuşmadır.

Şöyle oldu efendim; bilenler bilir Konya Real in karşısındaki parkın kenarında beni alacak aracı bekliyordum bizim hewal baya bi geç kalınca oradaki parkta turlamaya başladım bu arada işkurdan işe alındığını tahmin ettiğim kadınlar orta refüjdeki yaprakları temizliyordu ve bu arada epeydir parkta temizlik yapan temizlik görevlisi yanıma geldi ve ; “ abi sen bunların çavuşu musun “ diye sordu, ben de yok hayır bi arkadaşı beklerken vakit geçiriyorum dedim ardından sohbet ilerleyince benim Konyalı olmadığı anlayınca çözüldü bu hewal ve bana “ abi üç kuruş para için anamız sikiliyor sabah çocuğa 10 lira harçlık veremedim hanım komşudan borç aldı bi daha bunlara oy verirsem elimdeki süpürge anamınkine girsin “ dedi, ayrıca “aman abi bi yerde söyleme işten atarlar beni “ demeyi de ihmal etmedi.

Evet gelelim ibretlik kısmına; “ ulan nankör it, senin çalıştığın şartlarda çalışmak için onun bunun kıçını yalayıp sakso çekecek tonlarca adam varken sen kalkmış iş beğenmiyorsun, eğer uğraşacak vaktim olsa anında şikayet ederdim seni, belki aklın başına gelirdi, sakinim evet.
güncel Önemli Başlıklar