bugün

kitap okuyanların mal olduğu iddiası, okumayanlar varken sadece bir hedef şaşırtmacası olarak kalacaktır.
kendini bilen kitap okuru troll atağına maruz kaldığında yapılabilecek tek savunma hareketini yani onu muhatap almayıp yok sayma gibi hakaretamiz davranış sergilemesini ağır troller tuhaf bir ironiyle okurun mal olmasına bağlarlar. iş bu cevap trollere değil kazara başlığa gelen değerli uludağsözlük yazarlarına hitap etmektedir. bir trole sabahlara kadar türlü dil döksen onlar beyaz bir fincanın renginin beyaz olduğuna asla ikna olmazlar.

sıradaki bkz. hakkımızda mal olduğumuz düşüncesi taşıyanlara gelsin. (bkz: kişi kendinden bilir işi)
Mal değiller kardeşim. Kitap okumayan kişilerin yanında daralıyor, canları sıkılıyor. Konuşmalar boş. Anlatılanlar gereksiz. Kişilikler oturmamış. Okuyan adam ne yapsın. Onların seviyesine mi insin. Haliyle kendisini garip bir ikilemin içinse buluyor. Sonucunda bu hareketlerine yansıyor, ve siz onu mal ilan etmiş oluyorsunuz. Durum bu.
Aslında kitap okumayan maldır . Örneklerini görüyoruz çokça .
kitap okumayarak mal olmaktan daha iyidir.
mallığıyla çıtayı aşmış meşhur yazamayan yazarımızın beyan ettiği görüştür. Kendi cahilliğinin karanlığına o kadar alışmıştır ki gözleri, karanlığını bölen en ufak bir ışığı kabul etmez.
hangi kitaba bağlı olduğuna göre değişecek doğru ve/ya yanlış önerme.
Kütüphane gibi ortamlarda çok iyi anlaşılan bir gerçektir. Manda sürüsü gibi toplanmışlar buraya. Bunları döverek dışarı atmak lazım. Evet.
Sabah çiçeğim, sicak battaniyem gibi kitap(!) okuyan insanlar için geçerli olan tespit.
Onun dışında insana bir şeyler katan her şeyi okumak güzeldir.
Okumayanlarin da kesinlikle mal olduğunu gösteren aydinoglu 45.
bundan sonra kitap okuyacağım o zaman.
mallık, herkesin kendini akıllı sandığı şu dünyada büyük nimet.
okumayanların ne olduğunu konusunda tahmin yapmamıza referans olacak "mal" beyanı.
GözlenEn bir gerçektir. Altına mühür vurulur. Etraf mal kaynıyor aq. Evet.
Gizli gizli okuyormuşsun. Görenler olmuş.
okuyan malsa okumayan düşünce ve zihin olarak yoktur bile.
"son günlerde karşıma çıkan aptalları saymaya başladım iki buçuk dakika sonra elliye varmıştım" -kitap okuyanlara mal diyen arkadaşlara armağan olsun bu söz.
Acı ama güldüren gerçektir. Bunların önüne biraz da saman koyacaksın, hem kitap okur hem saman yerler.

Böyle bir beyinin sahibine saman yemek yakışır. Evet.
Okuyarak aydın olan fazla görmedim ama okuya okuya mal olan insan dolu memleket ne yazık ki.
Sonuna kadar hak verilen gerçek. Mal gibi okuyan bir insandan vatana millete Hayır gelmez. Evet.

Edit : ben Troll değilim. Evet.
bırakın bu troll ayaklarını artık, toplum içinde bu şekilde yer edinemezsiniz. ters psikoloji saçmalığını kesin yani.
Aksi kabul edilemez, su götürmez gerçektir. Evet.
Millet akıllıya biz mal’ a hasret.
Kitaplar insanlar gibi değildir hiç olmazsa. Sizden bir şeyleri alıp götürmek yerine ufkunuzu açarlar. Kitaplar, yaşadığın o dünyadan bir süre olsa da uzaklaşmanı sağlar ve düşünmeye sevk eder.
memleketi adım adım batıran ilkel insan söylemi.
Yakın zamanda herkes tarafından kabul edilmiş, acı bir gerçektir. Evet.