bugün

"Benim gibi sürekli kitap okuyan insanlar için..." ile başlayan bir cümle kurmayacağım tabi lan. Andaval mıyım o kadar? Başlık da sanki öyle durdu gerçi. Biz kitap okuyan genç siviller rahatsızız dermiş gibi olmuşum.
Her neyse; kütüphanede ders çalışırken, araştırma yaparken, veya gazete okurken spesifik olarak birşey için bakıyorsanız Ya da bir an için okuduğunuz yerinizi kaybettiyseniz bu ihtiyacı duyarsınız. iç-sesinizin size söylediği şeyi sadece benim gibi pimpirikler mi hissediyor bilmiyorum. Hangi ses?, ne söylüyor? dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle kes sesini beni dinle. Başçavuşun sol taşşağı osurmuyor burda. yani diyor ki "ne var lan ekikiki ctrl+f yaparım bulurum hemen sayfada". Beyin nasıl bilgisayara konsantre olduysa artık üzerinde yazı olan her kağıt parçasını monitörden okuyor sanıyor heralde. Ya da benim beynim öyle sanıyor. Ne enayiymiş lan ahaha. işte tam olarak ctrl+f yapmanızı öneren içsesinize vereceğiniz bu cevap yürekler acısıdır. acaba nedir? nedir? dediğinizi duyar gibiyim. Aranızda konuşmayın adamı hasta etmeyin... eliniz istemsizce ctrl tuşuna gider,heyhat! ortada ne ctrl var ne klavye. benim gibi ctrl ye serçe parmağı ile f e de baş parmağı ile basan bireyler o kalakalmayı çok iyi anlayacaklardır. bruce lee nin ejderin öpücüğü filmindeki saldırmadan önceki el hareketi gibi.
tek sevinebileceğiniz şey ise sadece ctrl+f e basmayı düşündüğünüzü kimsenin anlamamış olması. peki ya? peki ya dün gece televizyonun uzaktan kumandasını kaybettiğinizde onu çaldırarak bulmaya çalışmanıza ne demeli? hiçbir şey denilmez. ben bu konuya içerim arkadaş..