bugün

kimya dersinden anlamadığı için nefret eden bir kızın sorunudur. Kendisi lise 2'yi çift dikiş okumaktadır yani sınıf tekrarı yapmaktadır da denebilir. Lise 2'ye ilk geçtiğinde eşit ağırlık bölümünü seçmiştir ve bir sene boyunca fen yüzü görmemiştir. ikinci senesinde ailesi tarafından gaza getirilerek sayısal bölümünü seçmiştir. Biyoloji ve fizik yapabilmekte. Bunu başarmıştır fakat ne yaptıysa kimya dersini senenin başından anlayamadı. Çünkü müfredat değişmiştir kendisinin 2 sene önce gördüğü lise 1 kimyasıyla şimdiki lise 2 lerin geçen sene gördüğü kimya farklıdır. 2 senedir kimya görmemiş olan bu kız ne yapsın? Lise 1 kimyasına mı çalışsın, şimdiki gördüğü kimyaya mı? Bu iğneyle kuyu kazmak olur bana kalırsa ne yaparsa yapsın kimya dersinden geçemez boşu boşuna debelenmesin... Ama yinede birşeyler yapması lazım. Zira ailesi tarafından katledilecek!
aptal hocalar yüzünden olabilir. otaokuldayken süper olan kimya dersim lisedeki abel hocam yüzünden sekteye uğramıştı. her sayısal derste olduğu gibi bu derste de hocaların etkisi büyüktür.
Özel ders alıp sınıfta en iyi olmaya giden yolu vardır . . .
kabustur. çok şükür artık böyle bir derdim yok. geçen sene tm'yi seçtim rahat ettim. ama lise 1de ne sıkıntılar çektim, bir ben, bir de allah bilir!
liselerde, matematikte olduğu gibi kimyada da seviye çok yüksektir. lise 1de ben kimya çalışırken kimya mühendisi olan annem "ben bunları üniversite 2. sınıfta görüyordum" diyordu. hatta bir çok konuyu da görmemişti; onun zamanında yoktu, bulunmamıştı o maddeler.
düşünün artık eğitim sisteminin halini, seviyesini!
lisenin son yılındayken yaşanandır. eşit ağırlık olunduğu halde kimya1 kasmaya çalışma sonucu gerçekleşir.
Kız mız bimemem de benim de zamanında yaşadığım sinir sorundur.

Bi de beterin beteri vardır: Kimya Piranhaysa organik kimya Jaws'tır.
hayatı anlamamakla eşdeğerdir.