bugün

kendisinin görüşlerinin en ulvi, en kabullenilebilir, en doğru, aksinin yobazlık, cahillik, dincilik, pislik, aptallık olarak değerlendiren yaratık türüdür. Türkiye'de sayılarıda azımsanmayacak kadar çoktur.

Binlerce örneği var bu durumun en basiti facebook denilen paylaşım sitesinde dünden beri listemdeki herkes hayır oyu kullanacağına, hayır oyu kullandığı içinde kendisi/kendilerinin cumhuriyet neferleri olduklarına, aydın olduklarına, ilerici ve geniş olduklarına dem vurarak bunu yapıyorlardı. Seçim sonuçları açıklandığı andan itibaren aziz nesin'den girip kömür'den çıktılar. Kendi halkına insanına cahil, gerizekalı, aptal gibi onlarca hakaret sıfatı yakıştırıp kendilerinin bu özelliklerden sıyrılmış, tertemiz bilgi abidesi olduğunu düşünen yazılar hızla girmeye başladılar.

Ben de "milletine insanına hakaret edenler bugün uykusuzluk problemi çekebilirler. değişim, evet!" şeklinde bir yazı girdim. Bu tayfanın hemen hemen hepsi müthiş bir saldırıya geçti. Mesaj atanlar, yorum yapanlar hepsi çılgın gibi saldırıyordu. Halbuki onların onca yazısına tek bir tepki bile verilmemişken sırf kendileri gibi düşünmediğim için, bir linç operasyonu başlattılar. Nasıl da bir kendini kaybetmişlikti bu...

işte bu yüzden... Tam da bu yüzden ben daha çok uzaklaşıyorum sizin gibi yaratıklardan. Sizin gibi tahammülsüz itlerden daha da nefret ediyorum. inadına tüm ailemi çevremi sizin o kokuşmuş beyin hücrelerinizden uzak tutmaya gayret ediyorum. Nasıl bir zihniyettir bu? yıllardır çevrelerinde kendisi gibi düşünenleri mi görmüşler? Demekki bir travma geçiriyorlar. Bu travmada her türlü hak mubah galiba? Çünkü evet oyu vereceğini söyleyen bir arkadaş dost bile olsa düşman kesilip hakarete boğma peşindeler. Kendisi gibi düşünmeyenler cahil, kendileri über zeki. Sürekli bilinçaltına yerleşen bu hastalıklı düşünce yiyip bitiriyor bunları.

Evet oyu verdim. Evet oyunu anayasa vs. hikaye... değişim için verdim. Değişeceksiniz!, sizin bu beyinlerinizin hakim olduğu statü değişecek onun için evet verdim. Siz her halk cahil, düşüncesiz, aptal, kömür vs. edebiyatı yaptıkça daha çok inanıyorum ne kadar doğru yaptığıma.. Sizin tek probleminiz, çevrenizdekiler yüzünden herkesin sizin gibi düşündüğünü zannediyorsunuz. Her seçimden sonrada sonuçlar sizde travma yaratıyor. Değişeceksiniz, mümkünse düşüncelerinizi de alıp siktirip gideceksiniz. Siz ve hastalıklı düşüncelerinizden kurtulmak için evet, hala anlayamıyorsanız satır aralarını iyi okuyun.
daha beteri de varsa o da ayak takımı yalakalığı yaparak kendine yer edinen, her devrin adamı, menfaatçi ve küçük hesap insanı, çapsız aydındır.