bugün

Yoğun bir günde yaşanılabileceği gibi durgun bir günde de yaşanılabilecek bir durumdur.
temel olarak telefonunu bulamayan kişinin, telefonunu bulmak adına çaldırmak için başka bir telefondan kendi numarasını yanlış aramasıyla oluşur.
örnek:
- bugün itibari ile iş yerinde, şahsi telefonumu yaklaşık bir 15 dakika aradıktan sonra bulamayınca iş yeri telefonuyla kendi telefonumu aramaya karar vermemi müteakip, numarayı çevirdikten sonra uzun uzun çalma sesleri eşliğinde, cihazla aynı renkteki yazıcı üzerinde telefonumu bulup, kulağımda şirket telefonu - niye ses gelmiyor yav benim telefondan?? diye düşünürken şirket telefonundan aradığım numaranın açılması ve karşıdakinin kaba bir uslupla -aağlllloooğğğğğ diyerek beni dumur etmesidir.Olayın şokunu atlamamanın etkisiyle karşıdakine sanki normal bir numara çevirmişim gibi - "kimi .. kiminle görüşüyorum" soruma aldığım "-siz kimi ağramıştınız" cevabına kendi ismimle "... yı aramıştım" diyerek beyin hücrelerimin resmen tatile çıktığını farketmem ve adamdan "yanlış oldu kusura bakmayın" sözleriyle özür dileyip telefonu kapatmamdır.