bugün

eğitim sistemimizin mucizesidir. bu velet 8 yaşında atatürk ilke ve inkılaplarını anlamaya başladığından annesinin başına taktığı türbanı atar. der ki ona: "dini kullanarak beni baskı altına almaya çalışıyorsun. yapma bunu anneciiim. atatüüürk ölmediiii. yüreğimdeee yaşıyoooor." annesi cevaben: "ama yavrum. allahü teala..." diye bişeyler gevelemeye çalışırken yapıştırır cevabı "ben layik bir bireyim. allahınız bana geçmez. he heeeeyt."
"...bir yanlışlık yapsak
bulutlanır gözleri
anlarız atatürk üzüldü..."

favori şiiridir.
8 yaşındayken sadece atatürk'ü sevebilmesi mübah olan kızdır.
8 yaşında iken, asla ve asla peygamberi sevmemelidir. yoksa mazaallah, laiklik elden gider.

8 yaşında iken, bale yapabilir, atatürk'ü sevebilir, kırmızı ruju nasıl kullanacağını öğrenebilir.

sekiz yaşındaysanız ve laikliği anlayıp, seviyorsanız, hayat gerçekten çoooookkk güzel!
(bkz: anne ben atatürk ün bokunu yerim)
ailesinden gerekli din eğitimini almışsa ve atatürk'ü sevdiğini söylüyorsa, "vay amua" denmesi gereken kızdır. evet lan, bildiğin vay amua diyeceksin.

hayvan evladım, 8 yaşında bu çocuk. kendi isteğiyle sevdi diyelim. o yaşta neyi neye göre seveceğini biliyor mu bu çocukcağız? tanrı olarak atatürk'ü gören, muasır medeniyetler seviyesine seksle yükselmeye çalışan bilinçsiz çok. fakat bazı aileler çocuklarına öğrenmeleri gereken her şeyi öğretiyor ve anlatıyorlar. bak kızım, bu amcalar budist, böyle düşünürler. türkiye'de insanların çoğunluğu müslüman. islam dininde bunlar var. aha şurada gördüklerin de hristiyan.

yavaş yavaş, 12-13 yaşına kadar verilir bu eğitim. genel kültürdür bu. her dini, her inancı, devleti, milleti, önderi... her şeyi öğrenir.

geldi mi bu kız 15-16 yaşına? oldu mu liseli, oldu mu üniversiteli? bir yetişkin gibi düşünebilmeye başladı mı? bırak o zaman. isterse budist, isterse kemalist, isterse hacı, isterse rahibe olsun. neyin ne olduğunu bilsin, kendine uygun gördüğünü yapsın. türkiye bunu yapamıyor.
dayak yemezler.

cevre baskisi gormezler.

cehennemle korkutulmazlar.
kaç yaşındasın kızım sekkkiss
atatürk'ü seviyormusun ivet.
kendi isteğiyle 8 yaşında dini seven kızla herhangi bir farkı yoktur. olası mıdır her ikisi de?(yani birinde aile aşılaması, diğerinde eğitim sistemi aşılaması olmayacak) varsın mantıklı olanlarınız bir düşünsün.
Çevresinden etkilenmiştir. Demekki iyi bir çevresi varmış. Allah diğerlerine de bu tarz insanlarla birlikte olmayı nasibetsin.
8 yasindaki turbanli kizdan cok farki vardir.

turban kizlari seksi gostermemek icin takilan.

kizin guzelim saclarini cocuklugunu ondan alan kendine guvenini bitiren bir bez parcasidir.

din dedigin konular doktirinlerdir binlerce insani oldurmus doktirinlerdir.

ataturku sevmek yada sevmemek kimseyi oldurmez.

ama turban denen bez parcasini takip takmamak bu kucuk kizi oldurebillir. siddetle tanistirabillir.
mustafa kemal atatürk ü tanıyan kızıdır. çünkü siz birilerine başka birilerini asla zorla sevdiremezsiniz. zorla kabul ettire bilirsiniz, zorla yaptıra bilirisiniz ama kimse kimseyi zorla sevemez... hele bir çocuk asla dayatmayla 'sevgi' göstermez. o nedenle bu 8 yaşındaki şanslı kıza mustafa kemal doğru şekilde lanse edilmiş. ki zaten biz söylemesek de dünya dönüyor.
kendi isteğiyle atatürk'ü seven 8'i bitmiş 9'undan gün almış kız
http://www.derinsular.com/im/2007/0505-kemalizm.jpg
''ey büyük atatürk açtığın yolda

gösterdiğin hedefe

durmadan yürüyeceğime

and içerim. ''

(bkz: 8 yaşında sabah saat 8 00 de çocuk olmak)
kemalist ideolojiyi, atatürk'ün yıkılan imparatorluktan cumhuriyete geçişte getirdiği yasal, hukuki düzenlemeleri, inkılapları, halkın üzerinde yaptığı sosyal düzenlemeleri henüz sekiz yaşındayken araştırmış, didik etmiş ve sonunda kararını vermiş kızdır. Seksen yaşına geldiğinde de çocukların ebeynleri tarafından düşünsel etkide bırakılmaması hususunda hezeyanlarda bulunur haklı olarak.
kendi isteğiyle noel babayı seven yada kendi isteğiyle çizgi film seyreden kız gibidir. ataturk korku veya kavga objesi değildir. onun için kız ataturku sevebillir gayet normaldir.
okyanus ötesi baskılarla ya da türlü menfaatler uğruna cemaatin ve onun kuklası akp'nin kucağında oturan büyüklerinin yanında baştacı edilecek kızdır.
başına bir iş gelmeyecekse humeyni'yi sevmemektedir.

(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse atatürk ü sevmiyorum)
8 yaşında olduğu halde şu günlerini; özgürce sevebilmeyi atatürk e borçlu olduğunu kavrayabilen kızdır. onun için her şey basittir, olması gerektiği gibi; bir savaş olmuştur, vatan tehlike altındayken atatürk ortaya çıkmıştır, yanındaki mehmetçikle vatanı kurtarmıştır. yeni bir ülke kurmuştur... *
Yaşı küçük yüreği kocaman olan kızdır !
Bu konuya bile laf atmaya çalışan yobaz maymuncukları önemsemeyiniz,o kız büyüyünce tam bir cumhuriyetçi,aydın,laik bir birey olarak topluma kendi kendini kazandırmış olacaktır,8 yaşında ve atatürk'ü seviyor,ne mutlu ! Kimi insanlar 50'li yaşlarında bile sevemiyor atatürk'ü ! Ki şu anda vatana yaptığı kalleşlikleri,terör örgötlerini (yanlış yazmadım) göklere çıkarmayı,türk adını aşağılamayı,türk'üm diyeni ırkçı saymayı ve daha nicelerinin hesabını nasıl ödeyeceksiniz bu güzel vatanımıza ?
Size soruyorum !

eksileyin ! eksileyin,homolar,yobazlar,hümanist boklar...eksileyin !
(bkz: beyin yıkama)
cumhuriyetin koruyucusu olan kızımızdır!
trol beslenir. beslenir bu ya.
o kız daha 20 yaşına geldiğinde, 80 yaşındaki hacı-hocadan, bu ülke için daha fazla hayır yaptığı gözlenir, Allah herkese böyle bir kız nasip etsin diye dua etmek gerekir (başta benim kızım)
kendi isteğiyle sevemez efendim atatürk'ü zorla sevdirilir tıpkı zorla başına türban geçirilen kız gibi! 8 yaşında bir çocuk cumhuriyet öncesi durumu ve cumhuriyet sonrası durumu sentezleyip atatürk'ün büyüklüğünü anlayamaz.zorla sevdirilirse de tatlı su kemalisti olup çıkar her namaz kılan insana yobaz,gerici yaftasını çok güzel yapıştırır.muasır medeniyetler seviyesine barlardan çıkmaya çalışır.atatürk de batıyı örnek aldı deyip batının iyi değil kötü yönlerini alır,batının çalışma azmini,bilimini,sanayisini almaz sonra gelir sözlüğe başlık açar müslümanların geri kalmış insanlar olması diye.

atatürk hatasız mıydı ? değildi.bir de bunlara bakın:
tbmm'de insan hakları konusunda, insanın önemi konusunda konuşmalarına karşın gittiği memleket köşelerindeki hocaları, imamları,şeyhleri astırması ve dergahları dağıtması bence bir yanlıştır. tbmm'de yaptığı tonla insan hakları konuşmaları ünlü insanla insan onuruyla alakalı sözleri varken ve bunların tümünü günlük hayatımızda bir yerlere asarken, yazarken ve okurken hiç astığı imam, hoca, şeyhleri yani insanları hiçde konuşmuyoruz, bir yerlere yazmıyoruz, yada okumuyoruz.

devrimlerin zamanlaması ve planlamasındaki yanlış. devrimleri hemen o anda yapmak ve insanlara bu devrimleri benimsemesi için süre tanımamak ve kanıları hemen değiştirmek gerektiğini açıklar düşüncesinin var olduğunu anlıyoruz. biz şunu biliyoruz bir toplumda bir kanının yada bi sosyal düşünce sisteminin değişmesi için uzun yıllar ve dayatma yerine makul nedenler gerekir. şimdi burada şunu yapsaydı türkiye cumhuriyetini kursaydı fakat devrimleri 100 yıl veya 200 yıla yaysaydı şu anda türkiye daha çok ilerleme kaydederdi. devrimlerin ve düşünce sistemlerinin değişmesi için bu kadar süreler azdır bile. devrimlere alışamayanları astırması da yanlış.

tbmm'yi dualarla ve kurban kesimiyle açması. ve bundan daha vahim olanı bunu açmadan önce bas bas bağırarak duyurması. insanların dinsel zaaflarını kullanarak onları bu zaaflarıyla kandırarak ve bir zamanlar başıörtülü diye giremeyenlerin olduğu bu meclisi bu şekilde açmak bence çok yanlıştır.

rejimin koruyuculuğunu millete değil orduya bırakması yanlıştır.darbecilere zemin hazırlamıştır.

bunları da öğret bakalım o 8 yaşındaki kıza bir daha atatürk adını ağzına alacak mı ? ulan çocuk senin diye illa ki seninle aynı görüşü mü paylaşacak? bırak hocam yorum katmadan anlat o 20 yaşına geldiğinde en doğrusunu bulacaktır.