bugün

iki grup arasında yaşanan hararetli tartışma sonrasında çıkacak kavgaya arkadaşın kırmızı pantolonla gelmesi durumudur.
karsi tarafi istahlandirir. motive eder.
hasari arttirir vs.
bir yerlerinden kan alınırsa, belli olmasını istemeyen arkadaştır.

(bkz: kan alırlar kamil kan)
2 metre boyunda 110 kilo bir arkadaşsa, yıldızını parlatan, korku salan bir görüntü halini alabilir. düşünsenize karşı taraftan 2 metre, 110 kilo, kırmızı pantolonlu bir adam üzerinize geliyor.*
muhtemelen barışı sağlayacak arkadaştır.
sen gelme lan ayı.
karşı taraftan gelen yeşil pantolonlu kişi ile yastık savaşı yapmaya gelen arkadaştır.

(bkz: kırmızı pantolonlular rahatsız)
delikanlının kavgada çapı pantolonla belirlenmiyor.
hiç ummadığın kırmızı pantolonlu arkadaş çok kaliteli kavga eden arkadaş çıkabilir önyargılı olmamak lazım.
rakip grubun gözlerini almak ya da dikkatlerini dağıtmak istemiş arkadaştır. bu sırada gelecek darbelere karşı savunmasız kalırlar.
kırmızı rengi açlığı çağrıştırdığından karşı taraf hırslandıracak iyi bir dayak yiyecektir.
eğer kavga edecek kişi batman ise, kendisi robin olan şahıstır.
kavgada kan çıktığı halde çaktırmamayı planlayarak hazırlıklı gelen arkadaştır.
kimse ciddiye almayacağı için dayak yemekten yırtma ihtimali hayli yüksek olan arkadaştır.
bizzat başıma çok benzeri gelmiş olaydır.
yılbaşı gecesi arkadaşlarla buluşacağımız mekana diğer iki arkadaşımı almış giderken öndeki araçla taksi şöförünün yol paylaşamadıklarından birbirlerine küfür ettiklerine şahit olmuştum. küfürleşmenin sonunda iki taksici daha olaya müdahil olup öndeki şöföre yüklenince olayın uzayacağını farkettim. öndeki araçta kucağında bebek olan bir bayan olmasa yesin birbirlerini ibneler deyip oradan uzaklaşacaktım lakin bir ailenin üzerine bu kadar gidilmesini hoş göremeyip arabadan inmiş bulundum. arabada üç erkek olmamıza karşın indiğimizde iki kişiydik.
arabada kalan arkdaşım ise; yapma ali etme ali burası ankara ali dememize rağmen kırmızı (o nasıl bir kırmızıydı) kravat takmış gömeliğini pantolonunun üzerine salmış olan ali idi. hani kırmızı kravat takılır lakin o kravatı yakadan sarkıtması bizim için büyük handikap olmuştu.
aracın içindeki arkadaşı gören taksi şöförünün gözlerinin parladığına şahit oldum. bir de arka koltukta on üç yaşındaki çocuklar gibi bir o cama bir bu cama koşuşturmasıyla ibre tamamen mağlubiyeti göstermişti.
biz tam birbirimizi boğazlayacağımız esnada polis trafik durduğu için bizim tarafa yönelmiş olayı farketmiş allah'tan. öndeki ailenin de ifadeleriyle olay tamamen taksicilerle aile arasında karşılıklı şikayetleşmelere dönüştü de biz yolumuza devam ettik.
ali'ye gelince ebeveyn kilidi kapalı kalmış neyse ki çocukcağız inememiş. o günden sonra giyimi konusunda değişiklikler yaptı mı yapmadı mı bilmiyorum.
bu da böyle bir anımdır...
Kavgaya gelenlerin cogu o arakadasa dalacaga ve sonra iclerindeki potansiyel enerjiyi atip rahatlicagi icin barismalari icin guzel bir arkadas ve moda takipcisi.
Ustune dar body giyen arkadastir.