bugün

Karşımdaki mal olunca böyle demek zorunda kalıyorum. Mal olmadığı zamanlarda kullanmaktan nefret ederim.
Düşük zeka belirteci olarak algılıyorum bu tip soruları. Sıradan basit insan davranışıdır bu soruyu sormak.
Karşısındakine zaman zaman gerizekalı olduğunu düşündürten insan tipi. Gerçekten anlayıp anlamadığından şüphe ediyosun bazen.
"anadınmı" diyenleri de mevcuttur. onlar anlatırken ben hep tebessüm ederim. sevimli bir özellik vesselam.
konuşurken heyecanlı heyecanlı sürekli anlatabiliyormuyum anladınmı gibi kelimeler kullanan, kullanırken de bir kaç saniye sonra ilgili sohbetle söyleceği kelimeleri düşünme fırsatı bulan insandır. söylediğinde de alışkanlık o alışkanlık diye de bir hazır cevapları vardır.
benim o ya alışkanlık o. uzun uzun mevzu dökmeyi sevmeyen ben kişisi iki kelimeyle özet geçip karşı tarafın olayı hemen bir şekilde anlamasını istediğimden bunu sık sık demekteyim.
pardon oturabilir miyim?
diye başlar sohbet, ablanın kıvama gelmesiyle devam eder...

+ git dedim allah işini rast getirsin yanee, anladın mı?
- hı hı.
+ sonra dedim ki benim sana ettiklerim, senin bana yane. anladın mı?
- hıım.
+ o da bana dedikeee, sen bana ne yaptın bee çatlak? anladın mı?
- ya ya.
+ ben de dedim ki ona, nankörsün sen. anladın mı?
- vah vah.
+ ya ama hep ben konuştum sen sustun, anladın mı?
- yok anlamadım açıkcası pek de niyetim yok hanımefendi, vapur yanaşıyor ben müsade alayım?
+ hepiniz aynısınız anladın mı...?
kendini teyit çabasına düşmüş insan.
"düzgün bir biçimde anlatsaydı bu ifadeyi kullanmazdı" diyebileceğim şahıs.
yalan söylüyor olma ihtimali yüksektir.
ille bu eylemi gerçekleştirecekse anlatabildim mi demesi daha hoş olacaktır.
anlamakta güçlük çektiği için karşıdakini kendi gibi görüyordur.
gerizekalıdır.
batuhan piatti zeynioğlu kadar antipatik olmadığını umduğum insandır.
söz konusu sen olunca fazla karmaşık olamıyor zaten diyerek iki lop haline dönüştürülebilen insandır.

kullanma talimatı:

derse giren profesörler ve uzun marlboro'sunun jelatini kebap yağı olmuş pala bıyıklı sivil polislere karşı kullanmayın.
karşıdakine sürekli anladın mı diyen insana sinir oluyorum, anladın mı?
(bkz: her cümlenin sonra tamam mı diyen insan)
muhattabı olan kişiye can sıkacak kadar sıklıkla 'anladın mı' sorusunu yönelten insandır.
karşıdakini aptal, öküz, mal yerine koyma gibi bi amacı olmasa da öyle bir amaç içindeymiş gibi görünüp, insanı çılgına çevirebilir. bu kişileri dinledikçe kendinizi zekâ seviyesi yerlerde olan bir insanmış gibi hissedersiniz.

onlara anladın mı yerine anlatabildim mi diyen insan olmalarını öneriyor ve daha fazla insanı çileden çıkartmamalarını yoksa gerçekten başlarına bişey geleceğini belirtmek istiyorum.