bugün

genellikle küfrün hakim olduğu diyaloglardır.
hele bi de karşı komşunuz binanın yöneticisi yada ev sahibiniz ise oo katil oldunuz. hele hele aidat parasını falan ödemediyseniz kapınızı kırıp ananızı sikerler.
karşı komşu: dum dum dum dum dum (hayvan gibi kapı sesi)

- .....
-tak tak
*abi çok moralim bozuk biraz konuşalım mı?
-tabiki geç içeri.
*sağol abi.
gibi iyi diyaloglar da olabilir.
(bkz: ve sonra mutlu mesut yaşamışlar)*
gürültü yapma lannnn ..
sonucu her zaman iyi olmayan diyaloglardır.

abi kişisi işe gitmek için sabah 7 de evden çıkar. 5 dakika sonra tekrar eve gelir. arabasının hemen yanına sıfıra sıfır bir biçimde bir araba park etmiştir ve kapı yeterli miktarda açılmamaktadır. dolayısı ile abi kişisi arabaya binememektedir.

arabanın kime ait olduğu tespit edilir. karşı komşunun ziline basılır.

abi: günaydın.
karşı komşu: günaydın.
abi: kusura bakmayın rahatsız ediyorum. arabanızı yerinden çekmenizi rica edecektim.
k.k: nedenmiş o?
abi: benim arabama çok yakın park etmişiniz, kapı açılmıyor. diğer tarafta da duvar var, oradan da binemedim.
k.k: ben şimdi çekemem arabamı oradan. öğleden sonra binersin.
abi: hanımefendi toplantım var bugün ankarada. müsadeniz olursa arabama binip yetişmek istiyorum.
k.k: (kapıyı kapatmaya çalışarak) banane yaaa toplantın varsa. öğlen gidersin.
abi: (kapıya ayağını koyarak) lan çek şu arabanı kafanı gözünü patlatırım senin dingil.

ardından abi kişisi tutulur. sakin olması yönünde telkinlerde bulunulur. kadın üstünü giyer aşağı iner. arabayı çeker, başka yere park eder. abi kişisi hala sinirlidir, tekrar yanına gider:

abi: bir daha da park etme benim arabamın yanına.
k.k: sen görürsün bak neler yapacam ben sana.

tam o esnada bir polis arabası evin önünde durur. karşı komşu eliyle abimi işaret eder. polisler gelir. abi kişisi üç buçuk atmaya başlar. o sırada karşı komşunun avukat olduğu akla gelir. ama artık çok geçtir.

polis: xxx plakalı aracın sahibi siz misiniz?
abi: evet benim.
polis: hakkınızda şikayet var merkeze geleceksiniz.
abi: ne şikayeti yaaa. benim toplantım var.
polis: çetecilikten dolayı göz altına almamız gerekiyor sizi.

o esnada abi kişisi karşı komşuya döner ve tarihe geçecek şu sözleri söyler:

abi: ablaa (bak şimdi abla oldu) siz mi şikayet ettiniz beni?
k.k: evet ben ettim.
abi: abla yapma, etme. toplantıya gitmem lazım. nolur çek şu şikayetini de, gerekirse gel her gün evimin balkonuna park et.

sonuç olarak abi kişisi bir saat nezarette kalır. araya tanıdıklar sokulmak sureti ile şikayet geri çekilir.
x:kahve varmı?
y:var
x:peki ya sigara?
y:var
x:geliyorum o zaman bi dakka..
dün akşamki balkon sefasından;

ben ev arkadaşıma ' ne dinlesek son ses ? '
ev arkadaşım : bir yalnız kurt iyi giderdi

karşı komşum yanındaki ev arkadaşına şöyle der 'bi kurtlar sofrası mı dinlesek '

bu işin sonu ankara havalarına kadar varmıştır , komşunla girebileceğin en iyi diyalog müzik paslaşması olmalıdır , acayip zevklidir ,ciguliye kadar gider olay , gülmekten yerlere yatarsın.