bugün

kilitlenmemiş kapı için çilingire 100 tl domalmaktansa uğraşıp uygulanan kapı açma yöntemidir. ben denedim başardım.
ev ahalisinin tekirdağa gitmesine istinaden 2 ay kadar tek kalacaktım. daha gittiklerinin ilk günü markete sigara almaya çıkayım derken üzerimde pijamadan bozma dandik bir eşofman takımı ve bir çift terlikle kapıda kalmış bulundum. allahtan ki cüzdanımı yanıma almışım.işlem şöyle gerçekleşiyor kredi kartı yada bankamatik kartı..(ben askerden kalma kullanılmayan ziraat bankomat kartını kullandım) kapı mekanizmasının geçtiği yere hafif çapraz yerleştirip hareket ettirmeye çalışıyoruz aynı anda kapıyı da ileri geri zorluyoruz.. 15 dk lık denemeyle şak diyor kapı açılıyor.. sonrası zaten mutluluk, gurur, o başardım hissiyatı o kapının şak sesi...anlayamazsınız... dip not: kapı çelik ulan dandirik ahşap falan değil öyle olsa omuzlada açarım..
bi dönem anahtar taşımama gerek duymadığım yöntem.
narlıdere folkart denen rüya gibi yerde bulunan sistem.

Edit: kurcalayarak açmaktan bahsediliyormuş.
gücüm yetmediği için yapamadığım eylem.
böyle bir taktikle kapı açan kişilerin kapılarını değiştirmeleri gerektiği önemli durum.
çilingire tav olmaktansa, değil kart ayakkabı keçesi dahi işe yarayabilir. *
yedirmeyin lan paranızı kansız çilingirlere...

yazarın konu hakkında acısı var, evet. *
Ay sonu kart ekstresinin kabarık gelmesine sebep olur.
(bkz: para her kapıyı açar)
çoğu plaza ve beş yıldızlı otellerde bulunan sistem. kartı tutuyosun akbil gibi, açılıyo.
bu fikrin yüzyıllardır kapıda kalan zeki ve cimri insanlardan arak olduğunu sayılı kişi bilir.
bunu beceriyor olmak artistlik gibi görünse de mantıklı düşünülürse bunun çevrede bilinmesi, duyulması vs. çilingir değilseniz baş ağrıtır ve günün birinde sizi bir anda akla gelen ''ilk zanlı'' konumuna sokar.

en basitinden bir komşunuza yardım amaçlı yaptığınız bu kıyak sonrasında olaki günün birinde yaşanan hırsızlık durumunda akla ilk sizi getirecektir emin olabilirsiniz.
''bizim kapımızı daha önce açmıştı. o açabiliyor du.''
''acaba ''mı???''
güncel Önemli Başlıklar