bugün

kara kuvvetleri komutanı hulusi akar'ın abd'den liyakat nişanı alması bir tek bana mı garip geliyor tam anlayamadım.
büyük müttefiklerimizden olan abd nin türkiyenin en büyük komuta kademelerinden birisine bu nişanı vermesi, sanki abdye üstün bir hizmet sunulduda bunun sonucunda bu nişanın verilmesi gibi geliyor bana.
nişan veren ülke nato üyesi nişan takılan komutanın ülkesi de nato üyesi yanılmıyorsam normal bir durum tabii yanılıyor da olabilirim.
Komutan abd de bir eğitim için bulunduysa veya orada Türkiye cumhuriyeti adına bir görev icra ettiyse ülkesini başarıyla temsil ettiği için diğer ülke tarafından yapılmış bir jest olma ihtimali yüksektir.
sorun değildir. yahudilere üstün hizmetler sunduğu için nişan alanlar en tepemize yerleştiler milli irade sayesinde...
nişan alması mesele değildir.

kurmay olan bütün komutanlar aşağı yukarı dış devletlerden nişan alır.

ki türkiye nato güçlerinden biridir. nato içinde görev yapan komutanlarada görevleri için nişan verilir.

buzağı aramanın alemi yok.
Orta doğu kara parasız askerlerine nişan takmıştır ana imparatorluk.

(bkz: Benim gördüğüm)
nasıl kara kuvvetleri komutanlığı abd li bir komutana nişan veriyorsa, madalya takıyorsa, onlar da bizim komutanlarımıza paşalarımıza takacaktır. fazla da büyütülecek bir şey yoktur.
Bir Nato ülkesi diğer Nato ülkesine gel beraber bir nişan takalim demiş.

Sonuçta olası bir harp ve müttefik savaş durumun da bizim kara kuvvet Komutanımız dolaylı olarak amerikan Generali , askeri olur .

garipsenecek bur durum yok yani adamlar müstakbel general adaylarına bir nişan takmış , paniğe gerek yok.
güncel Önemli Başlıklar