bugün

iyi yüzücüdür.
Kimseyi ilgilendirmeyen kızdır.
Bir insanın açık veya kapalı olması koca bir toplumu özellikle internet ortamında Nasıl bu kadar etkisi altına alabiliyor ?

Bu bir akıl tutulması bence...

Lan işyerimiz var bize kapalı da müşteri geliyor , açık da , küpeli de , hacı sakallı da...

Yani bunların kılığının , kıyafetinin bana getirisi ne götürüsü ne ?

Çıkın şu gerizekalı kapanmış da açılmış da muhabbetlerinden, yeter şiştik...
Örtüyü alışkanlık olarak gören birisi için normaldir tabi ki.

Neyse ben örtüyü kapalılığı tesettürü geçtim. Şuur diyorum. Anonim kimliklerin ardında da birtakım değerlere sahip olmak mesela.
sadece kafasını değil zihniyetini açıyorsa iyi bir şeydir. yoksa başı açık olup yobaz olan da var. bence bu kıstas önemli, fiziki görüntü bir anlam ifade etmez.
kapalıysa açılır açıksa kapanır böyle enty giren hırbonun mk.
aile baskısına daha fazla tahammül edemeyen bir kadının gerçekleştirebileceği eylemdir.
şöyle ki, sandığınız gibi her başörtülü kadın başını örtmesi için zorlanmıyor. aksine, inancından ötürü ailesini karşısına almak durumunda kalarak başını örten kadınlar özellikle şu dönemde de çok yaygın. edindiği tüm birikim, okuduğu her kitap, savunduğu her ideolojik görüş sırf başını örttüğü için değer görmeyen kadınlar var. sizler insanları genel kanılarınıza göre yargılamaya devam ederken, birçok başörtülü kadın buna dayanamayıp başını açıyor. sırf sözünü dinletebilmek için, sırf saygı görmek için.
arkadaşlar başörtülü kadınlar da bilimle ilgilenir, başörtülü kadınlar da islamı eleştirebilirler. fakat sizin gülüp eğlendiğiniz kavramlar insanların hayattaki amaçları, değerleri olabilir. ve siz bunlar yüzünden diri beyinlerle aranıza duvarlar koyarsanız, kaybeden hepimiz olacağız.
insanların fikirleriyle saygı gördüğü bir dünyada görüşmek üzere.