bugün

Farkında olarak ya da olmayarak herkesin yaptığı eylemdir.
Hele bi de sürekli ayni kisi kiriyorsa telafisi zordur unutulmaz.
dünyanın en gereksiz şeyidir.

ne gerek var aga. ben eksi oy bile vermiyorum ak. mutlu olsun insanlar.
Bazen hic umursanmamasi gereken sey.
Kirilmasin bana. Ben iyi niyetliyim. Benim iyi niyetimi anlamiyorsa zaten kirilsin yani.,
Telafisi en güç şey dikkatsizlik sonucu kirilan kalpler dir. iş işten gectiginde bütün mazeretler tedavülden kalkar, kiran da kırılan da piç gibi orta da kalır.

Alıntı.
işlemi. yaparken zevk alınan şeydir.
hayatım boyunca onlarca insan sırf saf niyetimden kalbimi kırdı. şu yaşıma kadar bir kişinin bile kalbini kırmadım ama. ben vazgeçmiycem binlercesi bile kırsa duruşumdan taviz vermiycem. allah görüyor o bile yeter.

sırf bu alem sona erince bile bir daha karşılaşmamak için hakkımı onlara helal ediyorum. evet rahatladım.
kafa kırmaktan çok daha kolay olan eylem türüdür.

Bir insanın kafatasını kırmak için yaklaşık 230 kiloluk baskı gerekir. Kalbini kırmak için ise Tek Kelime.
kötüdür.
kırılan kişi erkekse çok iyi bir eylemdir.
iyi değildir.

pişman olup özür dilenmesi gerekir. azıcık nickime bakıp insanlık dersi alın aq.
Büyük günahtır, kötü eylemdir.
Eğer karşıdaki kişinin devamlı yaptığı yanlışı düzeltecek isi en güzelidir.

Bazen sizin kalbinizi kırana çıtınız çıkmaz ve sizi önemseyen ondan sonra konuştuğunuz ilk insana ise yapabileceğiniz en kötüsüdür.

Kırmayın kimseyi oğlum ne gerek var.
kolay kolay tamiri olmayan kırılma.
Ya kırdığın kalbi allah seviyorsa? Bilemezsin bilseydin dokunamazdın.
kendisine birden fazla yapıldığında, başkalarının üzerinde çokça uygulanan eylem.
bir ahtapotta zorlanılacak olandır. Ahtapotların üç tane kalbi vardır.
"ya kırdığın gönlü allah seviyorsa? "

Dikkat edilmelidir. Kimi gönülleri kazanmak ibadettir.
bir sözle, bir bakışla bir tavırla kolayca gerçekleştirilebilecek kötü eylem:

Bir insanın kafa tasını kırmak için yaklaşık 230 kiloluk baskı gerekir. Kalbini kırmak için ise Tek Kelime.
karmaya göre kalbinizin kırılacağını işaret edendir. ne ekersen onu biçersin.
Dünyanın en kötü eylemidir , siz siz olun insanlarin kalplerini kırmayın .
Siz siz olun kimsenin kalbini kırmayın.
(bkz: kalbi yıkmak kolay yapmak zordur)
(bkz: kem söz kalp akça sahibinindir)
(bkz: öfkeyle kalkan zararla oturur)

gibi Bir çok atasözünde Bunu yapanın kötü sonuçlar elde edeceğinin uyarısı yapıldığı halde, tarih; bir anlık sinirle kalp kırıp bundan pişman olan kişilerin hikayelerini yazmaktadır.
Bugün arkadaşıma bağırdım bugün sinirliydim hâlâ unutamıyorum yarın dilicem dicektim belki yarına kalmam o yüzden şimdi mesaj atmaya gidiyorum.
Bu aralar sıkça bana yapılan davranış.
Resmen hayaller gerçekler capsi gibi, içimden ne söylemek geçiyor dönüp ne dedirtiyor.