bugün

Cogu sabah usendigim ama kahvalti yapmaktan cok keyif aldigimdir.
asıl adı kahvaltı hazırlamaya usenmektır.
sonra neden kilo alıyorum demektir.
yapmaya değil de hazırlamaya üşenmek diye bir şey de var.
yerini öğle yemeğine bırakan eylemdir.
kahvaltı hazırlamaya üşenmektir bir nevi. hal böyle olunca uyanıp kendine geldikten biraz sonra markete doğru yol alırsın abur cuburları toplarsın kıtlıktan çıkmışçasına. hepsini bir güzel mideye indirdikten sonra açlık kalmaz ama tokluk da hissetmezsin öyle boktan bir durum yaşarsın. çok değil birkaç saat sonra yemek yersin. akşama da gelsin mide yanmaları, mis.
sabahları işe gitmeden önce yaşanılan durum. zaman kısıtlıdır. uyku daha ağır basar ve tek sonuç iştahsızlık ve üşengeçliktir.
ilginç bir durumdur. vay anasını beyler yaptığınız sağlıksız falan ama cidden saydı duydum 8 saat uyu kalk ve üşeniyorum de kahvaltı yapma olaya bak.
tuhaf bir durumdur , karnınız açtır ama kalkıp da bir şeyler hazırlamaya üşenirsiniz.

çıkarıp yiyeceğim domates peynir bilmem ne. ama üşeniyorum işte sözlük , keşke gökten falan inse.
bi tek ben de yokmuş.
Yerine kahve- sigara yaptığım olayır. Evet her sabah bugün kahvaltı yapıcam diye erken uyanıp , dolabı açınca vazgeçtiğim eylem.
Sonra da enerjisiz bir şekilde güne başlamak.
var böyle bir şey derler ya hani harbiden var böyle bir şey. açım midem gurulduyor ama kalkıp kim hazırlayacak şimdi kim çıkaracak peyniri zeytini bilmem neyi dolaptan ve kim yumurtayı kaynatacak, çayı hele kim demleyecek?
kahvaltı dediğin baş öğündür.

yemek yeme ama kahvaltını yap. üşenmekte neymiş.
aynen, kahvaltı bide çok sıkıcı bir şey. çoğu zaman yemek yerken bile sıkılıyorum ben ama açlığa belli bir süre sonra dayanamıyorum. bazen bir öğün yiyorum ve o beni tutuyor ama bazen iki öğün mecbur yiyorum. ondan da isteksiz isteksiz. yemek yemek güzel bir şey değil. kahvaltı hele çok sıkıcı. bide ekmek yemek hepten berbat, arada poaça alıyorum onu yiyorum. simit bile yiyemiyorum susamları çok iğrenç geliyor bana.
Akşam yemeğine üşendiğim için iyi kahvaltı yaparım.
bu yüzden börekçi mesleği icat oldu zaten üşenen poçayla geçiştiriyor.
Bi anneanne atasözü der ki; işemeyi işten saymayın. yapacağın bir çay demlemek, iki yumurta kırmak kızım kalk hadi.