bugün

sıkıldık di mi bütün bu yalanlardan? beğenmedğimiz şeyleri beğenmiş gibi yapmaktan, ilgilenmediğimiz halde "hı hı" demekten, konuşmak istemediğimiz halde hatta tutulmaktan..

aslında benden daha genç arkadaşlara bi tavsiye şeyisiydi bu.

"canım sen en iyisini bilirsin." ve ya "sen kendine yakıştırıyorsan olur hayatım." gibi cümleler normal erkeklerin lugatinde olmaz. bu sözleri veya benzerlerini sık sık tekrarlıyorsanız siz de geçiştirme yapıyorsunuz. bana kulak verin;

şahsen bu yönlerini sevmesem de kadınlar zeki yaratıklarıdır. ayrıca sordukları soruların %70'inin cevaplarını bilirlermiş. yani daima bir sınav içindeyiz. daima tetikte olmak, hep kumpas kollamak çok ama çok yıpratıcı bir durum. o yüzden en baştan bu olguyu yani beğendirmek zorunda hissetme durumunu ortadan kaldırmanın yoluna bakalım.

aşk hariç; er kişi hoşlandığı ya da arzu ettiği kızı kuşanır. ezberler, onu kuşatır. kız ise tesadüf gibi görünen bazı ortak yönlerle ortak payda çıkarır. bir umut ki verir. yani son aşama o, kandırmayalım birbirimizi. aşk ise aslında cinsiyet ayrımı yapmaksızın sevmektir. aşktan bahsetmiyorum.

şahsen, en başından en sonuna kadar her şeyi dürüstçe yaşamak taraftarıyım. sosyal baskılar veya kaybetme korkusu olmadan; olduğum kişiyi olduğum gibi aktarmak isterim. ben bir erkeğim; pis olabilirim zaman zaman, alışverişten hazetmem, sevgililerimiz kuzenlerinden hazetmem.. çocuksu yönlerimiz var, oyun oynamayı ya da arkadaşlarla laklak yapmayı romantizme tercih ettiğimiz anlar olur. ancak yeni tanıştığım her kim olursa tam olarak niyetimi açıkça söylerim. "seni arzuluyorum" demek ayıp değil ancak sadece arzuladığı ve deli gibi sevişmek istediği halde bir kadını ele geçirmek için "senden çok hoşlandım" ya da "seni seviyorum" demek ayıptır, yazıktır.

bizde böyle hacıt.

iletişimin bu kadar hızlandığı bir çağda asıl duyguyu süsleye püsleye sunmaya luzum yok. sunarım; kabul görürse hayhay, görmezse baybay.

bu felsefemle başarısız olduğum söylenemez. yeni tanıştığım kıza yalnız ve yalnız bana hissettirdiği şeyi söyleyerek en azından reddedilirken bile dürüst kaldım.

siz de zihniniz ile ağzınız arasında dönen kumpasları boşverin, eğer kızın gerçekten sütyen rengini merak ediyorsanız sorun, arzuluyorsanız doya doya arzulayın, söyleyin. böylece neyin gerçekten sevgi olduğunu daha net anlayacaksınız.
kadınlar hoşuna giden duymak istediklerini duymak istedikleri için dürüstlük işe yaramaz.
oyunu kurallarına oynaması gerektiğini bilmiyordur.
gerçek dünyanın juan antonio gonzalo'sudur.
kadına karşı tek taktiği bakmak olan insandan bir adım önde olan insandır.
her yerde ve her zaman kazanır kardeşim.
dürüstlüğün bir taktik değil bir erdem olduğunu bilmeyen taktiklerde kaybolmuş ergen söylemidir.
Bu dürüstlük de kadınlara karşı bir taktik ise hiç de dürüst olmayan insandır.
ziki tutmuş insandır.
doğru yolda olan erkektir. açık ve doğru olduktan sonra başka bir taktiğe ihtiyacı yoktur.
çirkindir.
Kadınların dürüstlükten çok daha fazla şey beklediğini düşünerek hareket eden diğer erkeklerin hayretle baktığı insandır.
başarılı olacağını düşündüğüm insandır.
taktik olabilmesi için -miş gibi olması gerekir.

dürüstlük yapıyla ilgilidir, doğal haliyle etkiler.

dürüst-müş gibi yapıyorsa işte bu taktiktir. bir iki sefer inandırabilir ama sonrası ı ıh, yemez.
Dürüst insan her zaman kazanacağı için karşısındaki kadını kaybetse bile son noktada yine kazanacak olan insandır.
önce biraz kaybeder sonra işi raconuna göre oynamaya başlar.
teoride başarılı olacağına kesin gözüyle bakılsa da, kesinlikle başarısız olunacaktır. zira kadınlar olanı değil olması gerekeni duymaktan hoşlanırlar.
defalarca ölen kadına işlemeyecektir.
Salaktır zamanla öğrenir ama, şimdilik geçmiş olsun demekten başka çare yoktur.
taktik mi? olması gereken budur kanımca.
yanına bir de ayrgırsı seksapel ekleyebiliyorsa mücadeleye 2-0 önde başlar.
kadınları savunmasız bırakacak erkektir. yalan karşılıklı söylendiği kadar başarılı olabilecek bir nesne. nesne diyorum çünkü cümle bitmiyordu. erkek yalan söylemedikçe kadını kendi vicdanının altına iter. er geç kurduğu tiran düzen çökecektir.
hep kaybedeceği aşikar. çünkü devir değişik. çünkü kızlar değişik. çünkü erkekler alıştırmış.
Arayisi sadece "durustluk" olan bir kadin soz konusu olunca ise yarayacak taktiktir. Ayrica nerdedir bu taktik sahibi ulu kisi.